Міністерство соціальної політики ініціює збільшення ролі стажу роботи в порівнянні із зарплатою при нарахуванні пенсії для пенсіонерів з великим стажем роботи.
Про це 5 березня повідомила прес-служба відомства.
“Підготовка до другого етапу пенсійної реформи, що реалізовуватиметься у 2019 році, вимагає нейтралізації сьогоднішніх дисбалансів, що їх виявила реформа на першому етапі”, – йдеться в повідомленні Мінсоцу.
Це стосується тих пенсіонерів, які мають чималий стаж роботи, але надбавки до пенсії у жовтні 2017 року вийшли невисокими, оскільки друга необхідна умова для адекватного розміру осучаснення – отримувана за свою роботу зарплата – виявилась не високою.
“Для цієї категорії пенсіонерів ми продумуємо механізм, як зробити так, щоб роль стажу була більшою, ніж роль заробітної плати”, – пояснив міністр соціальної політики Андрій Рева.
“Нагадую, що впроваджена пенсійна реформа відобразила ту соціальну реальність, в якій жили люди. І сьогодні ми вже по факту отримали результат, що змушує нас виправити декотрі перекоси”, – додав він.
Ще одна окреслена проблема – перерахунок пенсії вийшов меншим від очікуваного у декотрих пенсіонерів, з числа тих, хто працював, будучи на пенсії, а потім звільнився.
Так складається тоді, коли зарплата була меншою, ніж до виходу на пенсію. Тобто стаж дорахували, а коефіцієнт упав, пояснили в Мінсоці.
За словами міністра, зараз також готуються законодавчі зміни, за якими стаж донараховуватиметься автоматично, а коефіцієнт заробітку встановлюватиметься за бажанням пенсіонера.
Як повідомляла “Новинарня“, 11 жовтня 2017 року в Україні набув чинності закон про пенсійну реформу, ухвалений 3 жовтня.
Документ, зокрема, передбачає проведення осучаснення пенсій і підвищення мінімального страхового стажу для виходу на пенсію з 15 до 25 років.
Читайте також:
Уряд підвищив пенсії військовим. У два етапи
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!