Путін і Медведчук обговорили другу “серію” обміну полоненими між Києвом і ОРДЛО

 

Президент Росії Володимир Путін і представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи щодо Донбасу Віктор Медведчук обговорили другий етап обміну заручниками між Києвом і сепаратистами ОРДЛО.

Факт зустрічі, яка відбулася 10 січня, в коментарі російському радіо Business FM підтвердив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков.

За інформацією ЗМІ, Путін і Медведчук “обговорювали український порядок денний”, зокрема, другий етап обміну полоненими між Києвом і бойовиками “ЛНР/ДНР”, а також звільнення громадян України, які засуджені на території Російської Федерації.

Крім того, Путін говорив з Медведчуком про перспективи введення миротворчого контингенту ООН на Донбас і “прийнятний формат” миротворчої місії ООН, перспективи виконання Мінських угод та мирного врегулювання конфлікту на сході України в цілому.

Читайте також:
Обмін списками для наступного звільнення полонених призначений
на 18 січня, – омбудсман

Як повідомляла “Новинарня“, 15 листопада 2017 року учасник гуманітарної підгрупи ТКГ Віктор Медведчук на зустрічі з Володимиром Путіним у Підмосков’ї заявив, що Україна готова звільнити 306 осіб у рамках обміну полоненими в Донбасі, у свою чергу Київ чекає від бойовиків звільнення 74 громадян України.
Президент РФ підтримав ідею такого обміну й того ж дня повідомив про це по телефону ватажкам “ДНР/ЛНР” Олександру Захарченку та Ігорю Плотницькому.
Представники сепаратистських угруповань також погодилися і віддали розпорядження готувати обмін до Нового року.
СБ України привітала дії Путіна щодо звільнення українських полонених.

Обмін стосувався лише заручників в ОРДЛО і не включав українських політв’язнів у Росії.

Щоб провести такий обмін, українській стороні слід було прийняти правові рішення щодо сепаратистів і бойовиків, які вже засуджені або щодо яких розслідуються кримінальні справи.
У зв’язку з цим 9 грудня відбулася нарада в генпрокурора. Того ж дня в Мінську пройшла зустріч радників президентів “нормандської четвірки” щодо питання обміну полоненими між Києвом і ОРДЛО.

14-15 грудня стали надходити численні повідомлення про рішення судів та прокуратури щодо ув’язнених, підсудних та підозрюваних сепаратистів  і громадян РФ, яких планують обміняти в ОРДЛО.
Зокрема, 14 грудня Приморський райсуд в Одесі скасував запобіжний захід у вигляді арешту фігуранту “справи 2 травня” з боку “Антимайдану” – росіянину Євгену Мефьодову – для його обміну на українських полонених в ОРДЛО, а 20 грудня у Харкові після вироку суду про 5 років позбавлення волі за “законом Савченко” на волю випустили “антимайданівця” Юрія Апухтіна.

27 грудня біля Горлівки відбувся великий обмін полоненими й утримуваними особами між Україною й ОРДЛО. Було звільнено 74 особи (зокрема 32 військовослужбовці), які перебували в полоні на непідконтрольних територіях Донбасу. Із них в Україну прибули 73 людини.
У свою чергу Україна передала на Донбас 233 особи – замість 306, що планувалися початково. Зокрема, багато громадян після “юридичної чистки” відмовилися їхати в ОРДЛО.
Україна відмовилася передавати бойовикам громадян Росії та деяких інших іноземців.

Надалі УПЦ МП заявляла про новий можливий обмін “10 на 10”, а апарат українського омбудсмана – “70 на 20”.

СБУ заявляла, що в ОРДЛО перебувають ще 103 незаконно ув’язнені українці.

Читайте також:
Рішення щодо обміну полонених приймає безпосередньо Порошенко, – Медведчук

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна