Саакашвілі відмовився заходити на допит в СБУ

 

Лідер “Руху нових сил” Михеїл Саакашвілі відмовився заходити в приміщення Служби безпеки на допит, який було заплановано у вівторок, 26 грудня, на 11:00. Про це під будівлею заявив його адвокат Руслан Чорнолуцький.

Таке рішення захист політика аргументував тим, що в повістці зазначено проведення двох слідчих дій – допиту й експертизи (взяття зразків голосу), а це, за словами адвокатів, є порушенням законодавства.

У зв’язку з цим захист передав до СБУ клопотання про перенесення слідчих дій.

Саакашвілі обіцяє з’явитися на них, коли вони будуть проходити окремо одна від одної.

“Клопотання нами зареєстровано в канцелярії, а також особисто прийняв старший слідчий Кобрін Володимир Михайлович для розгляду. Ще раз хочу зазначити, що сьогодні ми не маємо наміру йти на слідчі дії. Просимо перенести і сподіваємося, що наше клопотання буде задоволено”, – зазначив Чорнолуцький в ефірі каналу “112”.

Також Саакашвілі повідомив, що сьогодні не відбудеться засідання в Адміністративному суді за його позовом щодо його громадянства, тому що він планував сьогодні надавати свідчення саме в СБУ.

Зазначимо, раніше політик був викликаний на допит у Генпрокуратуру, однак від допиту відмовлявся, наголосивши на тому, що його справа розслідується СБУ, а не ГПУ.

Читайте також:
Саакашвілі отримав документи на виїзд у Нідерланди, – ЗМІ

Банкова показала лист Саакашвілі Порошенку про “багато помилок”.
Той прокоментував

Як повідомляла “Новинарня“, 5 грудня Генпрокуратура оголосила Саакашвілі в розшук за ч.1  ст. 256 Кримінального кодексу України. Йому інкримінують сприяння учасникам злочинних організацій та приховування їхньої злочинної діяльності. Ідеться про ймовірне фінансування протестних акцій олігархом-втікачем Сергієм Курченком.

Вранці 5 грудня в будинку на вулиці Костьольній у квартирі, де мешкає лідер “Руху нових сил” Михеїл Саакашвілі, силовики провели обшуки. Він у цей час піднявся на дах і заявляв, що може стрибнути на знак протесту. Пізніше Саакашвілі затримали й посадили в автомобіль, проте близько тисячі прибічників політика заблокували проїзд цього авто. Між правоохоронцями та активістами виникли сутички. Через деякий час, після протистояння активісти розбили вікна, зламали двері в мікроавтобусі і звільнили Саакашвілі.

Він перебував у протестному таборі біля Верховної Ради, в готелі “Київ”, а ввечері 8 грудня був затриманий на квартирі його сподвижника Юрія Покиньбороди, колишнього начальника ГУ МВС України в Луганській області та учасника АТО.
Три ночі й два дні Саакашвілі провів у СІЗО СБУ.

Печерський райсуд Києва 11 грудня відмовив у запобіжному заході у вигляді цілодобового домашнього арешту для колишнього президента Грузії, екс-голови Одеської ОДА Михеїла Саакашвілі, про що клопотала Генпрокуратура. Він вийшов на волю на час розслідування.

10 вересня Саакашвілі з натовпом прихильників прорвався в Україну через кордон із Польщі, а 17 жовтня очолив протестну акцію біля Верховної Ради, яка згодом переросла в наметовий табір та недільні “Марші за імпічмент”.

Під час такого маршу 17 грудня відбувся невдалий штурм Жовтневого палацу, в ході якого постраждали десятки правоохоронців.

У липні 2017 року президент Петро Порошенко припинив громадянство України Михаїла Саакашвілі – на підставі вказання неправдивих даних у заяві про набуття громадянства, тож екс-президент Грузії і екс-голова Одеської ОДА є особою без громадянства.

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна