НБУ відмовляється від дрібних монет і пояснює заокруглення сум

 

Округлення готівкових розрахунків до 10 копійок з припиненням карбування монет дрібних номіналів дасть змогу НБУ економити близько 91 млн. грн. щороку на випуску і транспортуванні монет.
Про це повідомив журналістам директор департаменту грошового обігу Нацбанку Віктор Зайвенко на брифінгу 16 листопада.

За його словами, витрати НБУ на випуск монет дрібних номіналів на сьогодні в кілька разів перевищують номінал таких монет.

“За останні чотири роки Національний банк витратив на карбування і транспортування розмінних монет в середньому 160 млн. грн.”, – сказав Зайвенко.

Він оприлюднив для громадського обговорення проект рішення НБУ, що пропонує припинити карбування монет номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок, округляючи загальну суму покупки за готівку за відсутності монет у покупця і продавця.
При безготівкових розрахунках округлення не буде.

Відмова від монет номіналом 25 копійок обумовлена тим, що в разі відсутності монет до 5 копійок вони не будуть розмінюватися 10 копійками.

Натомість Нацбанк залишає монети 10 і 50 копійок.

В НБУ запропонували схему закруглення сум при розрахунках
у разі прийняття постанови:

Як пояснили в НБУ, примусове вилучення з обігу монет дрібних номіналів поки що не планується. Регулятор розраховує на поступове зниження їх обсягу в обігу за рахунок припинення карбування таких монет.

“На сьогодні монети дрібних номіналів втратили свою купівельну спроможність, а собівартість їх виготовлення перевищує їх номінальну вартість. Монети дрібних номіналів майже не повертаються з обігу до банківської системи”, – сказав Зайвенко.

Станом на 1 листопада 2017 року кількість розмінних монет на душу населення в Україні становила 293 штуки, або, якщо брати на вагу, – в середньому по 700 грамів монет, розповів Віктор Зайвенко.

Він також зазначив, що досвід більшості країн, які вилучали з обігу монети дрібних номіналів, показує, що в результаті таких дій заокруглюються не ціни, а загальні суми розрахунків. У разі безготівкових розрахунків заокруглення не здійснюється.

Читайте також:
Нацбанк заборонив будь-які операції з рублями, на яких зображений Крим

 

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна