Віце-консул Запур назвав Львів “польським містом” і закинув Україні окупацію Донбасу

 

Віце-консул генерального консульства Польщі в Луцьку Марек Запур назвав Львів польським містом.

Про це у “Фейсбуці” написав завідувач відділу Рівненського краєзнавчого музею Ігор Марчук, передає УНІАН.

За його словами, Запур виступив з такою заявою в ході “круглого столу” в краєзнавчому музеї міста Рівне “Волинський експеримент Г. Юзевського: дорога до польсько-українського примирення у міжвоєнний період”.

“Українські науковці на “круглому столі” чітко заявили, що захід є провокаційним і не варто відзначати дні народження польського окупаційного чиновника Генрика Юзевського, оскільки Польща захопила частину території УНР у 1919-1920 роках”, – йдеться в повідомленні.

У відповідь віце-консул встав і заявив, що Української держави в той час не існувало, “Львів – то є польське місто, і в сучасності можна стверджувати, що Україна подібним шляхом окупувала Крим і Донбас”.

У коментарі “Волинь24” Марек Запур зауважив, що вважає інформацію про його нібито скандальну заяву в Рівному тенденційною.

Мовляв, окремі учасники під час “круглого столу” “заявили, що в роки Речі Посполитої поляки окупували Львів”.

“Я з тим не погодився. Сказав, що не можна говорити про окупацію, тому що окупація – це коли одна держава захоплює частину іншої держави… Я сказав про те, що у 1918 році Львів був польським містом. Адже відомо, що більшість населення Львова тоді були поляки. Так що просто це дуже тенденційно і не відповідає суті. Я думаю, що ця новина спеціально так написана, щоби вона була провокаційною і підривала польсько-українські стосунки”, – заявив віце-консул Марек Запур.

ОНОВЛЕННЯ. Віце-консул генерального консульства РП в Луцьку Марек Запур 8 листопада оприлюднив заяву:
“У зв’язку з інформацією, яка з’являється у деяких українських ЗМІ, стосовно мого виступу під час присвяченої Генрику Юзевському конференції в Рівному, повідомляю, що слова, які мені приписують вирвано з контексту і перекручено. Я не говорив про те, що Львів є польським містом. Я чітко зазначив, що Львів був польським містом у 1918 році, коли більшість його мешканців становили поляки. Це питання було порушене під час дискусії, яка спалахнула після мого протесту проти вживання терміну „польська окупація” в стосунку до міжвоєнного періоду на Волині, яким послуговувалися під час кількох виступів.
Шкода, що надаючи таку серйозну інформацію, журналісти покладалися лише на окрему, упереджену думку і не намагалися сконтактуватися ані зі мною, ані з іншими особами, присутніми на конференції. Виняток становлять волинські ЗМІ, які попросили мене та одного з присутніх на конференції професорів прокоментувати ситуацію.
Мені дуже прикро також, що постать Юзевського, великого приятеля України і особи, яка могла б стати символом польсько-українського примирення, представлено у процитованих ЗМІ словах одного з рівненських істориків таким способом, який цьому примиренню не сприяє”.

Варто зазначити, що міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський 5 листопада під час візиту до Львова відмовився відвідати Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів “Тюрма на Лонцького” через слова директора музею Руслана Забілого про те, що у 1918 році Польща окупувала Західну Україну.

Читайте також:
У МЗС прокоментували заяву президента Польщі
про українських політиків з антипольськими настроями

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна