Департамент Горбатюка зібрав докази, як нинішні високопосадовці поліції і НГУ організовували штурм Майдану. ІНФОГРАФІКА

 

Департамент спецрозслідувань Генпрокуратури (голова – Сергій Горбатюк) на спеціальному брифінгу 2 жовтня оприлюднив дані телефонних з’єднань під час штурму Майдану 18-19 лютого генерала Володимира Гриняка, а також нових підозрюваних у цій справі – Сергія Поготова, Ігора Бабича та Анатолія Серединського.

Про це пише видання “Тексти”.

На момент Революції гідності згадані особи обіймали посади у департаменті громадської безпеки МВС:

  • полковник Поготов був першим заступником начальника департаменту громадської безпеки;
  • генерал Гриняк – заступником начальника депаратменту громадської безпеки;
  • полковник Серединський – займав посаду начальника відділу організації служби;
  • полковник Бабич – був головним інспектором відділу організації служби.

Тепер Гриняк керує управлінням громадської безпеки у Нацгвардії, Бабич став керівником департаменту превентивної діяльності Нацполіції (який, по суті, відтворює функції ліквідованого департаменту громадської безпеки), Серединський став заступником Бабича у цьому департаменті.

Під час штурму Майдану, за словами Горбатюка, Поготов та Гриняк отримували вказівки від вищого міліцейського керівництва міністерства, а також міліції Києва і передавали їх далі – у тому числі командирам “Беркута”.

Зокрема, ось дані телефонії під час штурму Майдану 18 лютого до 24:00, надані Департаментом спецрозслідувань ГПУ на брифінгу.

Згідно з ними, Поготов був на зв’язку з Гриняком та Серединським.

Велика кількість дзвінків йому також надійшла від чергової частини ДАІ (в’їзд до Києва саме у цю ніч був закритий). Окрім того, Гриняк був на зв’язку з керівництвом київського міського главку та з київським управлінням громадської безпеки, а також з управлінням масових заходів МВС.

Телефонні з’єднання Сергія Поготова 18 лютого під час штурму Майдану. Надано Департаментом спецрозслідувань

Гриняк отримав 39 дзвінків від заступника міністра внутрішніх справ, а також більше півсотні дзвінків від свого прямого керівництва. Спілкувався він також і з управлінням громадської безпеки Києва.

Вихідних від Гриняка не так багато. Вказівки для “Беркуту”, кажуть слідчі, він здебільшого передавав через Серединського і Бабича.

Деякі телефонні з’єднання Гриняка в ніч штурму Майдану 18 лютого, до 24:00. Надано Департаментом спецрозслідувань

Але із командирами чотирьох підрозділів “Беркута” Гриняк тої ночі зв’язок таки тримав.

Деякі телефонні з’єднання Гриняка в ніч штурму Майдану 18 лютого з командирами “Беркута”, до 24:00. Надано Департаментом спецрозслідувань

У той же час підозрюваний Серединський контактував із сімома командирами підрозділів “Беркута”, керівництвом свого Департаменту та київською міліцією:

Бабич до 24:00 підтримував зв’язок з трьома підрозділами “Беркута”:

Після 24:00 залишалася подібна картина. Поготов перебуває на зв’язку з керівництвом свого Департаменту та київської міліції, а також ДАІ та “Беркута”:

Серединський контактує із командирами шістьох регіональних підрозділів “Беркута”:

Бабич після 00:00 19 лютого тримав на зв’язку командирів 9 регіональних підрозділів “Беркута”:

І всі вони, звісно, спілкувались між собою.

Телефонні з’єднання після 00:00 19 лютого між Поготовим, Гриняком, Серединським і Бабичем в ніч штурму Майдану 18-19 лютого. Надано Департаментом спецрозслідувань

Окрім того, на брифінгу було зазначено, що координацію дій “Беркута” цими підозрюваними підтверджують свідчення деяких командирів “Беркута” та інших силовиків.

Керівник Департаменту спецрозслідувань Горбатюк також нагадав, що положенням про Департамент громадської безпеки Міністерства внутрішніх справ України, затвердженим наказом МВС України від 31.05.2012 №492, визначено, що ДГБ, в тому числі, здійснює контроль за організацією роботи та діяльності міліції особливого призначення “Беркут”.

Також на брифінгу було продемонстравано документ, яким Гриняка призначено керівником зведеного загону, в складі якого був “Беркут”.

Екс-“беркутівцям”, які розганяли учасників Майдану взимку 2013-2014 років, платили за це від 3 до 5 тисяч гривень, сказав начальник Департаменту спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк на брифінгу.

За його словами, такі виплати регулярними з грудня 2013-го до лютого 2014-го. А загалом було виплачено 50 млн. гривень нелегальних коштів.

Горбатюк наголосив, що командири підрозділів отримували у кабінеті генерала Володимира Гриняка “незаконні кошти у розмірі 600-800 тисяч гривень для передачі підлеглим підрозділам: по 5 тисяч офіцерам, по 3 призначалося рядовим. Це мається на увазі одна виплата. Такі виплати здійснювалися регулярно і ми маємо дані про виплати 50 млн гривень, за попередніми даними”.

За його словами, кошти були націлені на те, що силовики “будуть вчиняти такі дії проти протестувальників, незаконні у тому числі, після яких керівництво держави зможе розраховувати, що Майдан буде припинено”.

При цьому Сергій Горбатюк заявляє, що впродовж 9 місяців не може зустрітися з генпрокурором Юрієм Луценком, щоб обговорити проблеми розслідування майданівських справ.
Як передає УНІАН, про це він заявив на брифінгу, відповідаючи на запитання журналістів.

Зокрема, на питання, чи обговорював він ситуацію навколо розслідувань справ Майдану і нещодавнє оголошення підозри керівному складу Нацполіції з генеральним прокурором, Горбатюк відповів заперечно.

Як писала “Новинарня“, Поготову, Серединському і Бабичу, слідом за Гриняком, оголошено підозри.

Підозри стосуються розробки проектів постанов Кабміну, якими надавався незаконний дозвіл  на використання спецзасобів (гранат), привезених з Росії під час Майдану; видачі силовикам у лютому 2014 року цих гранат для використання у нападах на протестувальників; координації (сприяння) працівників силових відомств під час штурму Майдану 18-19 лютого; надання позабюджетних грошових виплат силовикам для схиляння їх до вчинення злочинів стосовно протестувальників (щодо одного з підозюваних).

Підозра Сергія Поготова та Анатолія Серединського включає в тому числі пособництво в умисному убивстві, що було вчинене за попередньою змовою групою осіб способом, небезпечним для життя багатьох осіб.

Серед інших інкримінованих статей ККУ – 340 (незаконне перешкоджання мітингам), 365 (перевищення влади та службових повноважень), 121 (умисне тяжке тілесне ушкодження).

У цих трьох осіб проведено обшуки, вони чекають обрання запобіжних заходів у Печерському райсуді.

Слідчі просять суд взяти всіх трьох під варту. Однак Поготова суд відправив лише під нічний домашній арешт. Зараз він – керівник групи з охоронної діяльності департаменту безпеки НАК “Нафтогаз України”.

Читайте також:
Суд не відсторонив від посади “антимайданівського” генерала Гриняка,
але забрав паспорт

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна