Карагяур, який загинув у ДТП, під час Майдану був запроторений до СІЗО. Винні заохочені

 

Ольга Худецька
журналістка, судовий репортер у справах Майдану

(FB)

Володимир Карагяур (який загинув у ДТП з чотирма іншими політологами й громадськими активістами 6 вересня – “Н”) був затриманий 19 січня 2014 року на автозаправці.

Йому “шили” справу за щойно прийнятими диктаторськими законами 16 січня. За статтею 294 частина 2, що на той момент загрожувала 15 роками позбавлення волі.

Купував паливо для генератора, який забезпечував пряму трансляцію. Але слідчі Дніпровського РУВС стверджували, що для протестувальників.

Із доказів – свідчення співробітників МВС. Все.

22 січня, в день перших вбивств на “Груші”, суддя відправила його до СІЗО.

І хоч затримали Карагяура на автозаправці, що є і в матеріалах його справи, слідчий та прокурор “на голубом глазу” вказували у клопотанні про арешт, ніби затримали Володимира під час “опору представникам міліції” на Грушевського з використанням зброї.
(Ухвала з зазначенням обставин затримання від слідчого і прокурора тут. На всю “простиню” ухвали позиція захисту – одним рядком – “заперечували”. Все інше – копіпаста підозри слідчого).

Суддя, який відправив його до СІЗО, Марцинкевич В. А. – у 2016 році звільнений. Зараз судиться за поновлення. Наступне засідання – 25 вересня. Вищий адміністративний суд. Київ, Московська 8, корпус 5.
Судді Калашнікова, Мороз В., Мороз Л., Смокович, Стрелець. 14:00.

Прокурор Пономаренко Я. В., що підтримував клопотання про СІЗО [для Карагяура] в суді – працює у Дніпровській прокуратурі по сьогодні (я туди щойно телефонувала, і мені це підтвердили).

Слідчий Кожаненко Д. В., який клопотав про утримання Кярагаура в СІЗО, після Майдану отримав підвищення і став старшим слідчим.
Під час атестації рекомендований до звільнення. (Комісія Дмитра Потєхіна рекомендувала, до речі).
Крім усього іншого, Кожаненко набрав менше мінімального балу з тесту на загальні навички – лише 24 з 60. Був звільнений [з поліції]. Подав до суду. Відсудив поновлення на роботі і 65 тисяч [гривень] компенсації з бюджету.

Прокуратура зараз перевіряє законність затримання, відкриття провадження та запроторення за ґрати Карагяура у січні 2014-го. Я питала.

Моралі не буде.

На суди по Майдану ходіть.

Не всі потерпілі живі і можуть це робити.

Читайте також:
У страшній ДТП на Рівненщині загинули п’ять відомих політологів та активістів

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна

[sendpulse-form id="91944"]