Із травня понад 200 кандидатів на держслужбу “завалили” іспит з української мови

 

Атестаційний іспит на вільне володіння державною мовою з 1 травня складали понад 4 тисячі претендентів на посади державної служби, не склали його більше 200 осіб.
Про це на брифінгу у вівторок, 1 серпня, повідомив голова Національного агентства з питань держслужби Костянтин Ващенко, передає “Укрінформ“.

“З 1 травня близько 10 тисяч кандидатів на посади державної служби звернулося до атестаційних комісій, серед них понад 4 тисячі складали атестаційний іспит з української мови і близько 6 тисячі скористалися можливістю “обміняти” свою оцінку на посвідчення щодо вільного володіння державною мовою. За останньою інформацією, трішки більше 200 осіб цей іспит не склали”, – сказав Ващенко.

Він нагадав, що з 1 травня претенденти на посади державної служби, окрім інших документів, мають подати атестат, який посвідчує вільне володіння українською мовою.

Урядова постанова “Про організацію проведення атестації осіб, які претендують на вступ на державну службу, щодо вільного володіння державною мовою” передбачає два варіанти його отримання – складання атестаційного іспиту і можливість отримати на підставі відмінних оцінок з української мови в атестаті про середню освіту чи в дипломі про вищу освіту.

Ващенко поінформував, що право створювати атестаційні комісії було делеговано профільним вищим навчальним закладам. Таких в Україні близько 80. Скористалися ним 74 виші, близько 20 з яких у Києві, решта в регіонах.

Отримання атестату про вільне володіння українською мовою на підставі відмінних оцінок є безкоштовним, а за атестаційний іспит кандидати в держслужбовці мають платити.

Вартість іспиту кожний ВНЗ розраховує самостійно відповідно до методології, вона коливається від 300 до понад 1 тис. грн., а в середньому по країні становить трохи більше 500 грн.

Коментуючи результати складання атестаційного іспиту, Ващенко зазначив: “Хотілося б вірити, що це демонструє, що всі чудово знають українську мову”, і саме тому кількість тих, хто його не склав, невелика.

“Але ми зараз концентруємося саме на моніторингу та оцінці і будемо дивитися, де комісії були недостатньо вимогливі, де, можливо, процес був недостатньо організований. Ми також усвідомлюємо: якщо в якомусь навчальному закладі можна чи корупційним, чи якимось іншим шляхом скласти іспит звичайному студенту, то приблизно так само вони ставляться до атестації щодо державної мови. Тому ми плануємо у змінах до постанови чітко підвищити вимоги і відповідальність навчальних закладів за належне дотримання відповідного урядового порядку”, – резюмував Ващенко.

Читайте також:
Уряд прозвітував про підвищення пенсій, стипендій та окладів держслужбовців

Геть від Ківалова-Колесніченка. У Раду внесено
узгоджений законопроект про підтримку державної мови

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна