Полторак проголосив 5 напрямків оборонної реформи

 

Під час засідання комітету реформ Міністерства оборони та Збройних сил України, яке відбулося 12 липня за участю іноземних стратегічних радників, глава МОУ Степан Полторак визначив п’ять пріоритетних напрямів оборонної реформи, де необхідно зосередити зусилля.
Про це повідомляє прес-служба Міноборони.

“Для реалізації продуманої кадрової політики необхідно вжити заходів для забезпечення утримання у військах загартованого людського ресурсу — військовослужбовців з бойовим досвідом, забезпечити постійний розвиток та збереження сержантського складу, зміцнити офіцерський корпус, забезпечити реальні можливості кар’єрного зростання для всіх категорій військовослужбовців та підвищити рівень соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей”, – ідеться в повідомленні.

За словами міністра оборони, вже зараз збільшено грошове утримання військових, зокрема вдвічі – на лінії зіткнення в АТО; главою держави прийнято рішення про додаткове фінансування будівництва житла для контрактників на 1 млрд. гривень, що дозволить побудувати близько 100 гуртожитків.
Окрім цього, 80 млн. гривень буде додатково спрямовано на фінансування процесу відбору та підготовки сержантського складу, в тому числі на розвиток навчальних центрів.

Другим стратегічним напрямом генерал армії України Степан Полторак назвав збалансований підхід у використанні фінансових та матеріальних ресурсів.
Для цього необхідно системно запроваджувати новий тип оборонного планування, заснованого на спроможностях, максимізувати використання можливостей власних підприємств для наповнення спецфонду Міноборони. Також необхідно посилити жорсткий контроль за цільовим та ефективним використанням фінансових ресурсів й оптимізувати використання міжнародної ресурсної допомоги.

“В цьому контексті прийнято спільне рішення про об’єднання Багатонаціонального об’єднаного координаційного комітету з питань військового співробітництва та оборонного реформування з Комітетом реформ. Крім того, буде створено Центр управління змінами для фахового моніторингу та оцінки успішності реформ”, — розповів генерал армії Полторак.

По-третє, міністр оборони зазначив, що Україна повинна ввійти до колективної системи безпеки НАТО, й останній візит в Україну генерального секретаря Альянсу свідчить про те, що такий рух енергійно розпочато.

Забезпечення складових сил оборони необхідним озброєнням, військовою і спеціальною технікою визначено четвертим пріоритетним напрямом оборонної реформи.
За словами міністра, необхідно наростити виробничі спроможності підприємств оборонно-промислового комплексу.

“Оборонно-промисловий комплекс має стати рушійною силою національної економіки. Нагальним є впровадження західних технічних стандартів й максимально швидке скорочення у технологічному відставанні від провідних країн-членів НАТО”, — зазначив очільник оборонного відомства.

Міністр оборони нагадав, що керівництвом держави прийнято рішення та виділено фінансовий ресурс для будівництва заводу боєприпасів. Також виділено ресурс для налагодження серійного випуску найбільш прогресивних розробок національного ОПК.

П’ятим пріоритетним напрямом оборонної реформи генерал Степан Полторак назвав розвиток та удосконалення оборонної інфраструктури.

Читайте також:
Рішення РНБО введено в дію: яку “доплату” отримали силові структури

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна

Не проґавте найцікавіше!

Раз на тиждень ми відправляємо дайджест із вартими уваги статтями "Новинарні".