Акт про недовіру президенту ПАРЄ Аграмунту набрав рекордну кількість депутатських підписів

 

Група депутатів Парламентської асамблеї Ради Європи зареєструвала в секретаріаті пропозицію про припинення повноважень президента ПАРЄ Педро Аграмунта.
Про це повідомляє зі Страсбурга кореспондент “Європейської правди”.

Загалом під документом поставили підпис понад 160 депутатів. Це – рекордна кількість, досі жоден документ ПАРЄ не реєструвався за такої кількості підписантів, зазначає видання.

Автором пропозиції – депутатом, що поставила перший підпис – стала норвежка Інг’єрд Шоу.

Правила Асамблеї зобов’язують секретаріат опублікувати цей документ протягом 24 годин, після чого процедура відставки буде офіційно запущена.

Як відомо, відповідно до регламентних змін, ухвалених 27 червня, запроваджено можливість відправити президента ПАРЄ у відставку через недовіру депутатів до нього.
У разі завершення процедури Асамблея позбавить іспанця Аграмунта всіх регалій та заборонить обіймати керівні посади довічно. Водночас чинний президент може самостійно подати у відставку, уникаючи санкцій.

Голосування за даним проектом відкладено до 9 жовтня, до цього Аграмунт не матиме права очолювати зустрічі депутатів ПАРЄ.
Через його виключення з групи Європейської народної партії в.о. глави ПАРЄ стає народний депутат України Георгій Логвинський.

Читайте також:
ПАРЄ ухвалила зміни до свого регламенту,
щоб з ганьбою звільнити президента Аграмунта

Як повідомляла “Новинарня“, у березні президент ПАРЄ Педро Аграмунт відвідав Сирію на літаку РФ разом з делегацією російських депутатів, на яких поширюються санкції. Після цього в ПАРЄ почали вимагати його звільнення.
Однак Аграмунт відмовився подавати у відставку, а процедури відкликання президента у ПАРЄ немає.
28 квітня Бюро ПАРЄ більшістю голосів висловило недовіру Аграмунту та відмовило в дозволі здійснювати візити, робити заяви і проводити іншу діяльність на посаді президента ПАРЄ.

2 червня Регламентний комітет ПАРЄ схвалив проект резолюції щодо можливості імпічменту президента та віце-президента Асамблеї.
При цьому іспанець порушив домовленість про добровільну відставку.
25 червня недовіру Аграмунту підтвердила група Європейської народної партії, до якої він належить.

27 червня ПАРЄ схвалила резолюцію щодо процедури відставки президента. Таким чином Асамблея отримала можливість звільнити діючого президента через “втрату довіри до нього”, для цього необхідно мати дві третини голосів членів ПАРЄ.

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна