Звільнений з полону “шпигун ДНР” Без’язиков оголосив голодування в СІЗО

 

Підозрюваний у державній зраді полковник Збройних сил України Іван Без’язиков, який був звільнений з полону “ДНР”, оголосив безстрокове голодування у Лук’янівському СІЗО.
Про це “Громадському ТБ” повідомила дружина ув’язненого Маргарита Кушнірова.

“Дійсно, він оголосив голодування. Але не тільки він. Там ще і бійці «Торнадо» та інші люди теж”, — сказала Кушнірова.

За словами дружини Без’язикова, він був і раніше готовий до цього, “але сподівався на відкритий і чесний суд”.

“Ми сподівалися, що справа у суді буде розглядатися відкрито, і що все буде робитися так, як це має бути. Ми готові до відкритих засідань, до ЗМІ. Ми хотіли розбиратися і хочемо досі. Хочемо, аби ЗМІ та українці мали можливість побачити тих свідків, хай вони доводять відкрито, що була нібито державна зрада”, — сказала Кушнірова.

Дружина не знає, чи є лікар у СІЗО і чи стежить він за здоров’ям чоловіка. Також Кушнірова додала, що стан здоров’я її чоловіка не довзоляє оголошувати голодування, “але він впертий”.

“Я хотіла передати йому медичну книжку, бо лікар казав, що потрібно, аби він спостерігав за станом здоров’я, але СБУ чомусь в мене ту книжку забрали”, — розповіла Кушнірова.

За її словами, вона востаннє бачилася з Іваном Без’язиковим на початку травня.

“Наразі друга адвокатка у цій справі на наступному тижні буде намагатися потрапити до мого чоловіка і буде відмовляти [від голодування]. Ми наразі домовилися, якщо йому стає погано, то він припиняє голодування”, — зазначила дружина.

Як повідомляла “Новинарня“, оперативники СБУ затримали полковника Івана Без’язикова 13 грудня у справі про шпигунство на користь “ДНР”.

Без’язикова звільнили з полону “ДНР” 5 липня 2016 року. Тоді повідомлялося, що житомирянин Без’язиков та ще два офіцери ЗСУ були схоплені бойовиками в серпні 2014 року при спробі забрати тіла українських військових, загиблих у бою з росіянами та від ударів “градів” під Степанівкою на Донеччині.

Президент Петро Порошенко 6 липня перед фото- й телекамерами зустрівся зі звільненим полковником та його дружиною Маргаритою. Глава держави тоді розповів, що “операція зі звільнення Без’язикова з полону була непростою, адже Росія блокує процес обміну”.

Водночас для ЗМІ залишилося невідомим, на кого Без’язикова обміняли. Згодом з’явилося повідомлення, що бойовики відпустили високопоставленого військового без обміну.

13 грудня у СБУ повідомили, що Без’язиков у полоні співпрацював із терористами й був відомий серед бойовиків під прізвиськами “Луїз”, “Дядя Ваня”, “Полковник”, “Іван Ніколаєвич”.

Керівник апарату СБУ повідомив, що після звільнення з полону Без’язиков намагався влаштуватися не за своїм фахом до іншого військового закладу, де багато інформації, яка цікавить російські спецслужби.
Однак після його так званого “звільнення з полону” СБУ вже тримала полковника в полі зору і не дала йому змоги завдати якої-небудь шкоди інтересам України.

14 грудня 2016 году Шевченківський районний суд Києва обрав полковнику ЗСУ Івану Без’язикову запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 8 лютого 2017 року включно.
Слідчі Служби безпеки України повідомили Без’язикову про підозру у вчиненні державної зради наприкінці грудня 2016 року.
Також СБУ оприлюднила телефонні розмови завербованого Без’язикова і його дружини з бойовиками, які доводять, що полковник не був ув’язнений та працював на терористів.

Читайте також:
В СБУ розповіли, як Росія завербувала Без’язикова

Як вижити в полоні та після нього

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна