Уляна Супрун: Нардепи опираються впровадженню міжнародних протоколів лікування в Україні, хоча користуються ними за кордоном

 

Уляна Супрун
в.о. міністра охорони здоров’я

Парламент відклав модернізацію української системи охорони здоров’я (FB)

18 травня парламент не проголосував за включення до порядку денного законопроектів № 6327, 6328, 6329, 6347, які мають стати революцією Гідності для системи охорони здоров’я України.

Нинішня система була занедбаною протягом 25 років і підточена корупцією. Вона не відповідає реальним потребам пацієнтів. Українська медицина – хвора. Потрібно будувати нову систему охорони здоров’я, яка відповідатиме високим міжнародним стандартам.

Допоки відкладатимуться зміни, страждатимуть наші діти, батьки, українські вояки, які покладають своє здоров’я на Сході, захищаючи країну.

Медичну реформу, яку впроваджує Уряд України разом із Міністерством охорони здоров’я, вже підтримали пацієнтські організації, міжнародні партнери, посли країн G7, лідери релігійних організацій, медична спільнота, громадські активісти.

Чи змінювати систему охорони здоров’я? Це питання гідності. Це тест на зрілість суспільства та відповідальність політичних еліт за життя та здоров’я громадян. Україна має нарешті вирватися з замкненого кола та вийти в плюс: за тривалістю життя, за народжуваністю, за здоров’ям. Затягування реформи призведе до втрати життів, які можна було б врятувати. Кожен українець має право на однаковий доступ до якісних медичних послуг. Саме пацієнт має бути в центрі уваги.

Простий приклад – народні депутати, які сьогодні (18 травня) не проголосували, їздять на лікування за кордон – там діють міжнародні протоколи лікування – гарантія якості. Пересічний українець не зможе дозволити собі лікування за кордоном. Більше того, за результатами досліджень люди бояться звертатися до лікаря, бо бояться великих витрат пов’язаних з лікуванням. А в разі серйозної хвороби або хвороби родичів це означатиме фінансовий колапс всієї родини.

Впровадження міжнародних протоколів лікування в Україні гарантуватиме якість надання медичних послуг. А державне страхування захистить українців від фінансової загрози в разі хвороб.

Ми не опускаємо рук і просимо допомогти вас нагадати народним обранцям про справжні пріоритети. Зв’язуйтеся зі своїми депутатами та публічно висловлюйте свою підтримку важливим змінам. Україна не може чекати ще 5 років на гідну систему охорони здоров’я.

Читайте також:
Рада “прокотила” закон про лікування поранених АТОвців за рахунок державного солідарного медстрахування

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна