У Сенаті США пройшли слухання за участі Клімкіна про допомогу Східній Європі

 

Дипломати з шести країн Східної Європи, в тому числі України й чотирьох країн-членів ЄС, під час слухань у підкомітеті Сенату США з асигнувань закликали американських сенаторів допомогти у боротьбі проти втручання Росії. Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на Euractiv.

Міністр закордонних справ України, а також посли Польщі, Грузії, Латвії, Литви та Естонії у Вашингтоні взяли участь у слуханнях у верхній палаті Конгресу США під назвою “Російська політика і наміри щодо окремих Європейських країн: приклад України”.

“Поки Росія не піде з української землі, не повинно бути ніяких послаблень санкцій. У випадку загострення, вони повинні бути посилені”, – сказав міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

Інші дипломати погодилися з цим, розповідаючи про зусилля своїх країн із зменшення залежності від російського природного газу для задоволення своїх енергетичних потреб.

“Ми дійсно думаємо про диверсифікацію”, – сказав Петро Вільчек, посол Польщі у США.

Дипломати описали поведінку Росії як “гібридну війну”, що поєднує кібератаки і пропаганду з силовими погрозами або застосуванням сили.
Посол Грузії Давид Бакрадзе розповів про російські телеканали, які відмовляють грузин від підтримки зусиль країни щодо вступу в НАТО.

 

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, голова підкомітету з питань іноземної допомоги, скликав ці слухання на тлі побоювань, що президент Дональд Трамп не зможе протистояти Москві та може скасувати санкції, введені після того, як Росія анексувала Крим.

Грем дав зрозуміти, що підтримує продовження надання допомоги країнам Східонї Європи, назвавши це важливим кроком для безпеки США.
“Чим спокійніше будете ви, тим безпечніше будемо почуватися ми”, – сказав Ліндсі Грем.

Читайте також:
Конгрес США повторно розгляне законопроект
про підтримку стабільності в Україні

“Обміну не буде”. Тіллерсон запевнив Клімкіна в підтримці України Штатами

У Конгресі хочуть прийняти закон, щоб Трамп не міг скасувати санкції проти Росії

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна