Письменника Жадана депортували з Білорусі через “тероризм” за вказівкою Москви

 

Українського письменника Сергія Жадана оголосили персоною нон ґрата в Білорусі через його нібито “причетність до терористичної діяльності”. Як передає “Новинарня“, про це сам Жадан написав на своїй офіційній сторінці у “Фейсбуці”.

Підставою для тимчасового ув’язнення й видворення стала присутність українського письменника і громадського діяча в списках осіб, яким заборонено в’їзд до Російської Федерації.
Як відомо, при цьому безпекові вимоги Москви поширюються і на Білорусь як на формальну учасницю Союзної держави РФ та РБ.

Інцидент із Жаданом стався в Мінську в ніч на 11 лютого.

“Близько другої ночі до мене в готельний номер нагрянув міліцейський патруль – серйозний і зосереджений. Нічого не пояснюючи, доправили до відділення, почали пробивати по базі, нічого не знайшли. Задзвонили до КГБ. Там їм порадили їхати до іншого відділення, Ленінського. В Ленінському знову пробивали по базі, врешті, пояснили – виявляється, мені ще 2015-го заборонено в’їзд на територію РФ (яка прикрість) із формулюванням “за причастность к террористической деятельности”, – розповів Жадан.

“А оскільки Білорусь та Казахстан знаходяться із РФ в одній візовій зоні (не пощастило), то заборона автоматично переходить і до Білорусі з Казахстаном. І якщо неможливість потрапити в Казахстан я ще якось переживу, то за Білорусь прикро”, – додав письменник, сплутавши візовий режим із спільною безпековою базою Білорусі й Росії.

“Ночувати довелось у камері”, – констатував Сергій Жадан.

За його словами, на ранок “довго писали пояснювальні, розпитували про тероризм. Зрештою, поставили штамп про заборону в’їзду до Білорусі на невизначений термін”.

Перша заступниця голови ВР Ірина Геращенко повідомила, що “зараз посольство і МЗС перевіряють цю інформацію про видворення відомого українського письменника і громадського діяча, в тому числі і той факт, чому білоруська сторона не поставила до відома про це безчинство наше посольство”.

З огляду на видворення з Білорусі, український письменник, який провадить також активну громадську діяльність, зокрема на підтримку Збройних сил України, закликає владу в Києві вжити жорстких заходів у відповідь.

“Дорогі друзі з МЗС та посольства України в Білорусі, це ж неправильно, коли українських поетів арештовують без пояснення й тримають у камері без причини? Правильно ж? Може, якось відреагуєте? Давайте, скажімо, розірвемо з ними дипломатичні стосунки. Або оголосимо їм Хрестовий похід”. – написав Жадан у “Фейсбуці”.

Як відомо, після початку російської агресії проти України білоруська влада вже неодноразово забороняли в’їзд до країни українським політикам, журналістам та громадським активістам.

Зокрема, в квітні 2016 року спалахнув скандал навколо недопуску в Мінськ учасниці гуманітарної підгрупи на переговорах в рамках ТКГ щодо Донбасу Ірини Геращенко. Першу заступницю голови Верховної Ради тримали на кордоні в аеропорту столиці Білорусі.
Тоді Геращенко з’ясувала, що в так звані чорні списки ФСБ” включено тисячі осіб, яким, відповідно, заборонено в’їзд не лише в Росію, а й у Білорусь.

Коментуючи депортацію Жадана 11 лютого, Ірина Геращенко написала у “Фейсбуці”: “В санкційному списку, сформованому ФСБ, сотні українських політиків, громадських діячів, активістів, яким заборонено в’їзд в РФ і, паралельно, бо ж це єдиний простір, – в Білорусь.
Боюся, я єдине виключення, кому на час роботи мінських груп, попри заборону в’їзду в РФ, дозволено в’їжджати в Білорусь , і то після грандіозного дипломатичного скандалу, коли МЗС Білорусі навіть писало виправдальні пояснювальні листи генсеку ООН, що, мовляв, ОК, нехай приїжджає і працює”.

Також Геращенко поінформувала, що тиждень тому в Білорусі затримали і видворили з країни українського журналіста, а “наше маленьке посольство ніч його розшукувало і визволяло”.

Читайте також:
Жадан створив благодійний фонд для Сходу
і збирає гроші дітям загиблих військових

Нардепа з “Народного фронту” Гузя не пустили в Білорусь за вказівкою Росії

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна