За межами України знаходиться понад 250 тисяч поховань представників української військово-політичної еміграції, діячів науки та культури. Багато з них можуть бути ліквідовані найближчим часом.
Про це повідомила прес-служба Українського інституту національної пам’яті з посиланням на начальника відділу обліку і збереження місць пам’яті Павла Подобєда.
“Зокрема, цього року тільки на Ольшанському кладовищі у Празі можуть примусово ексгумувати останки драматурга, одного з батьків сучасного українського модерного театру Спиридона Черкасенка; громадської діячки, педагога Орисі Єфремової-Дурдуківської; інженера-будівельника Олександра Ярошевського”, – зазначено в повідомленні.
Ці відомості УІНП оприлюднив у вівторок, 3 січня, коли в Празі через несплату родичами за місце на цвинтарі було ексгумовано останки видатного українського поета Олександра Олеся та його дружини Віри.
“Олександр Олесь має бути перепохований в Україні, – вважає голова Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович. – Найкраще місце для цього – алея почесних поховань на Лук’янівському кладовищі”.
За його словами, вирішення цієї конкретної проблеми не вирішує проблему в цілому, адже могили видатних українців під загрозою.
“Частина, вочевидь, залишиться на місці й потребуватиме спільної опіки місцевих українських громад й Української держави. Частину слід перепоховати в Україні через відсутність такої можливості [опіки за кордоном]”, – каже В’ятрович.
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!