СПЕЦТЕМА:
COVID-19 covid-19
Діагностовані випадки:
25411 +588
Летальні випадки:
747 +12
Одужали:
11042 +602
Дані МОЗ України. Проведено ПЛР-тестів: 392316 (+10764). Оновлено: 08:47 04.06.2020

Рада церков провела засідання в зоні АТО – без очільника УПЦ МП. ЗАЯВА, ФОТО

 

Збори Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій у середу, 2 листопада, відбулося в місті Краматорськ Донецької області. Засідання проходило у військовому наметі на базі “Сармат”. За його підсумками було схвалено Звернення щодо утвердження миру та поступу українського суспільства.

Перед засіданням очільників та представників церков пройшов спільний молебень за Україну, в якому взяли участь голова Служби безпеки України Василь Грицак, офіцери об’єднаного штабу ЦУ СБУ в районі проведення антитерористичної операції.

Голова СБУ подякував учасникам, що 25-те ювілейне засідання вони проводять “не в теплих залах, а серед військових, які захищають Україну”.
“Впевнений, що всі ви повернетеся додому із світлими почуттями, адже отримали можливість на передовій подивитися в очі воїнам та помолитися за них”, – цитує Грицака прес-центр СБУ.

Патріарх Київський та всієї України-Руси Філарет (УПЦ КП) зазначив: “Наші воїни повинні відчувати, що всі конфесії єдині в їх підтримці і допомагають їм духовно та матеріально”.

Брифінг після Всеукраїнської ради церков у Краматорську. Фото: ФБ Євстратій Зоря

Брифінг після Всеукраїнської ради церков у Краматорську. Фото: ФБ Євстратій Зоря

“Ми, всі Церкви і релігійні організації, зібралися тут, щоби підтримати наших воїнів, мирних мешканців, полонених. Ми повинні нести слово правди: це не громадянська війна, а війна агресивна проти України. На нас напали, а ми захищаємо рідну землю.

Ми знаємо, що на нашому боці, на боці України – правда, а тому переконані, що і перемога буде наша, бо з правдою Бог, а де Бог, там перемога”, – процитував слова патріарха Філарета, сказані на брифінгу, єпископ Євстратій (Зоря).

Верховний архієпископ Києво-Галицький Святослав, глава Української греко-католицької церкви, наголосив: “Для кожного солдата треба мати духовну впевненість, що церква з ним, а вдома його чекає мирне життя”.

Предстоятель УПЦ Московського патріархату не брав участі в засіданні Ради церков у Краматорську. Напередодні, 1 листопада, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій з паломницьким візитом прибув до Свято-Пантелеімонівського монастиря Святої Гори Афон (Греція), повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП.

На засіданні ВРЦіРО в Краматорську УПЦ МП представляв архієпископ Августин (Маркевич), голова синодального відділу із взаємодії зі Збройними силами та іншими військовими формуваннями України.
Як відомо, він очолює відділ спрівпраці із ЗСУ вже близько 15 років і нагороджений російськими Орденом дружби (2003) та Орденом пошани (2012).

Архієпископ УПЦ МП Августин (у центрі) на засіданні Всеукраїнської ради церков у Краматорську. Фото: ФБ Євстратій Зоря

Архієпископ УПЦ МП Августин (у центрі) на засіданні Всеукраїнської ради церков у Краматорську. Фото: ФБ Євстратій Зоря

Голова СБУ Василь Грицак зазначив, що ворог сьогодні змістив акцент агресії на внутрішнє життя українців. “Він намагається бити по нашій єдності, патріотизму та толерантності. Тому не лише нашим воїнам, а й усьому суспільству потрібна духовна опіка”, – наголосив Грицак.
За його словами, церква повинна активно сприяти поверненню в українські суспільні процеси населення окупованих територій.

Голова СБУ наголосив, що саме представники церков можуть стати ключовими учасниками процесу звільнення заручників.

“Ми віримо, що навіть люди, в яких не залишилося нічого святого, сприймуть Вашу участь у переговорному процесі”, – зазначив голова Служби безпеки України, звертаючись до релігійних діячів.

“Під час засідання святі отці почули розповідь колишнього заручника терористів про нелюдське ставлення до них та поспілкувалися з родинами захоплених бойовиками українців”, – зазначили в СБУ.

Грицак висловив особливу подяку духовним отцям ВРЦіРО за звернення до російських релігійних діячів і Всесвітньої ради церков посильно сприяти звільненню заручників.

Фотогалерея:

vseukrayinska-rada-tserkov-u-kramatorsku-_sbu-_5 vseukrayinska-rada-tserkov-u-kramatorsku-_sbu-_4 vseukrayinska-rada-tserkov-u-kramatorsku-_sbu-_0 vseukrayinska-rada-tserkov-u-kramatorsku-_sbu-_2 vseukrayinska-rada-tserkov-u-kramatorsku-_sbu-_1
<
>
Всеукраїнська рада церков у Краматорську. Фото: СБУ

Звернення
Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій
щодо утвердження миру та поступу українського суспільства

2 листопада 2016 р.

Підтверджуючи свою позицію, викладену у Зверненнях

щодо нормалізації суспільно-політичної ситуації в Україні з огляду на внутрішні та зовнішні виклики від 24.03.2014 року;
щодо ситуації на Сході України від 09.07.2014 року;
на підтримку благодійництва та волонтерської діяльності від 31.10.2014 року;
про обов’язок допомоги у захисті Батьківщини від 10.02.2015 року;
з приводу звільнення заручників на Сході України як прояву милосердя від 06.09.2016 року,

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій закликає всіх віруючих продовжувати молитися за мир та благополуччя в Україні. Всіх причетних до розпалювання військового конфлікту на Сході України закликаємо до пошуку порозуміння та прагнення до миру, припинення штучного загострення ворожнечі через поширення неправдивої пропаганди та інформаційних маніпуляцій. Закликаємо до складання зброї тих, хто взяв її до рук незаконно, і тих, хто прийшов на українську землю зі злочинними та загарбницькими намірами.

Війна руйнує та нищить, приносячи з собою лише біль і страждання. Жахливі події останніх років на Донбасі мають спонукати всіх замислитися про цінність кожного людського життя, яке не повинно ставати розмінною монетою у геополітичних амбіціях жодної держави та у власних корисливих цілях. Усе суспільство і кожен громадянин окремо – чи то політик, чи то релігійний діяч, чи то працівник ЗМІ – мають плекати суспільний мир і злагоду, не допускати у своїх висловлюваннях мову ворожнечі, шукати шляхи до примирення через діалог та взаємне прощення.

Ми звертаємось до людей, які проживають в зоні бойових дій і до яких ми приїхали, до людей, які страждають від війни, до людей, які опинилися на окупованих територіях та в «сірій зоні», до людей, які пережили окупацію і визволення, та відчуваємо своїм обовʼязком сказати про вас і запевнити, що ми є ті, хто хоче усім вам послужити, щоб ви почували себе гідними громадянами та були огорнуті увагою і допомогою. Ми щиросердечно готові вам послужити задля вилікування ран нанесених цією війною.

Ми знову звертаємося до міжнародного співтовариства з проханням зробити все можливе для збереження територіальної цілісності, суверенітету і недоторканості кордонів України, включаючи український Крим і Донбас. Сучасна система світової безпеки ґрунтується на повазі до міжнародного права та суверенітету кожної держави, відтак ці основоположні принципи мають бути дотримані і відносно України. Адже до цього часу на Сході України спостерігаються неприпустимі порушення прав людини, захоплення у заручники і тортури, релігійно-вмотивовані переслідування та утиски релігійних меншин, які мають, нарешті, припинитися та знайти своє відображення у звітах Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

Релігія не повинна використовуватися як інструмент для штучного розпалювання ворожнечі та ескалації конфлікту, а бути джерелом миру, порозуміння та любові. Ми як глави церков і релігійних організацій звертаємось до наших віруючих для того, щоб кожен своїм відповідним прикладом показав прагнення до миру та взаємного прощення, виявляв повагу до представників інших конфесій.

Піднесення духовних цінностей у суспільстві є життєво важливим для України і умовою позитивних перетворень фундаментального рівня. Ми закликаємо до духовного оновлення кожного громадянина і кожної родини, що стане підґрунтям для оздоровлення нації в цілому, побудови міцного морального фундаменту, перемоги над корупцією та іншими людськими спокусами.

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій високо цінує служіння українських воїнів-захисників, а також військових капеланів і волонтерів на Сході України. На сьогодні душпастирська опіка, моральна підтримка та практична соціальна допомога як ніколи потрібні військовослужбовцям і членам їхніх сімей, а також багатьом мешканцям Донбасу, спокій і безпеку яких забезпечують українські захисники.

Добродійність та взаємодопомога співгромадян здатні ще більше згуртувати українське суспільство, зміцнити соціально-культурну ідентичність багатонаціонального народу України.

Ми переконані, що налагодження широкого суспільного діалогу, співпраця між владою та громадськістю у прагненні до необхідних змін та дотриманні основоположних прав сприятимуть утвердженню миру, згуртуванню нації, виходу з економічної та політичної кризи, проведенню життєво необхідних реформ.

Перебуваючи у Краматорську, ми памʼятаємо, що це українське місто, як і Словʼянськ з околицями, є територіями нашої Вітчизни, які були окуповані та стали визволені. Вони є передвісниками перемоги миру над війною, правди над неправдою і добра над злом.

Просимо у Всемогутнього Бога миру для всього Українського народу!

Читайте також:
Патріарх Філарет побував у зоні АТО й благословив воїнів

Якщо ви знайшли помилку чи одрук, будь ласка, виділіть фрагмент тексту й натисніть Ctrl+Enter.

   

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні".

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції. Become a Patron!

Ми виправдовуємо довіру!

  ...

...  

〉〉  Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter.

 

Не проґавте найцікавіше!

Раз на тиждень ми відправляємо дайджест з вартими уваги статтями "Новинарні".

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: