Аласанія подав у відставку через проблеми з бюджетом Євробачення та майбутнього Суспільного

 

Генеральний директор Національної телекомпанії України Зураб Аласанія подав у відставку. Текст заяви та пояснення Аласанії наводить видання “МедіаПортал“.

Заява Аласанії

Із пояснень Аласанії випливає, що причиною його відставки став той факт, що в держбюджеті Національної телекомпанії на 2017 рік заплановано забрати із 1,2 млрд. грн., передбачених на розбудову Суспільного мовлення, кошти для проведення конкурсу “Євробачення”. Відтак на Суспільне залишиться лише 193 млн. грн.

“Суспільний мовник країні потрібен, як чисте повітря в отруєному індустрією середовищі.

Менше з тим, очікування суспільства по термінах не є реальними: зсередини розумієш, що в наших умовах, так, щоб не порушувати законів кожним кроком, а змінюватись разом із законами — то реформа займе набагато більше часу.

Паралельно й так само повільно триватимуть і зміни у радянському мисленні працівників. Більшість з них й досі певна, що компанія існує не для створення корисного людям контенту, а виключно задля того, щоби утримувати їх, працівників (доведено профспілками).

Відповідальність за цю роботу важка суто психологічно; все решту можна здолати. Маєш просто вперто й чесно робити справу, не зважаючи на “все пропало” від мотивованих ворогів, і “я краще знаю, як треба” від зацікавлених друзів.

Потім раптом виникає подія — “Євробачення”, яка навіть не скорочує, а буквально стискає все, що відбувається, включно зі строками.

А умов же в країні істотно не змінено.

І так само раптом розумієш: мало того, що психологічна відповідальність подвоїлась. Тепер до неї додалась відповідальність карна. Вагою в десятки мільйонів євро.

Легальних та прозорих процедур витрати тих бюджетних мільйонів — в країні не існує.

В нашій країні можна безкарно розпоряджуватись (не надто охайне дієслово я застосував?) навіть мільярдами. Лише якщо ти належиш до влади або знаходишся поблизу від неї. Домовляйся — й все буде як треба: і справу буде зроблено, і ти сі в програші не залишиш.

От якщо ні… Тоді кара за все.

Я ніколи не уникав відповідальності. Готовий відзвітувати і відповісти за кожний крок в розбудові Суспільного, за кожну копійчину, витрачену на цьому безпрецедентному для країні (від того й повільному) шляху.

Але “двох Болівар не винесе”.

Та й платити свободою, та ще не за злочин, а за добру справу — це за межами добра й зла. І точно за межами мого розуміння відповідальності.

Читайте також:
Аласанія вважає, що “Євробачення-2017” може “втопити” Україну

Це все — про бюджет “Євробачення”, що його існуючі закони і кодекси (Податковий та Бюджетний) не дозволяють використати.

Тільки це не вся проблема з бюджетом.

Влада (руками Мінфіну) врахувала бюджет “Євробачення” в бюджет НСТУ на 2017 рік.

Себто, від 1,2 млрд. грн, передбачених законом для розбудови Суспільного мовника в 2017 році, держава відбирає 450 млн. грн. витрат на “Євробачення”, 250 млн. грн. відбирає у вигляді платні за трансляцію, 149 млн. грн. відбирає видатками, і 46 млн. грн.  комунальними платежами забирає місто. Ще 112 млн. грн. апріорі йдуть на міжнародну діяльність (Олімпіади, чемпіонати світу тощо).

В залишку — 193 млн. грн. Владо, ти серйозно?

На перебудову 32 застарілих морально, фізично і технічно підприємств? Із нулем на виробництво і середньою зарплатнею в 2300 грн. з того залишку? І після цього казати країні і світові, що ми будуємо Суспільне?

За минулі два з половиною роки в НТКУ зроблено чимало. Принаймні, компанію об’єднано, фундамент Суспільного закладено, програмного курсу завдано. Країні продемонстровано, що: 1) ані владу, ані олігархів можливо (!) не підпускати до каналу мовлення на гарматний постріл; 2) українські телебачення і радіо (масові медіа) можуть (!) не бути токсичними для людей.

Організаційна перебудова та пошуки балансу між комерційною доцільністю та суспільними потребами — триватимуть й далі. Як і Суспільне після “Євробачення”.

А я йду в відставку зараз.

Можливо, хоча б таким чином вдасться привернути увагу до проблем з бюджетом “Євробачення” та бюджетом майбутнього Суспільного.

Цей вчинок не є шантажем влади, він є припущенням, що в перехідний період компанію має очолити людина більш компромісна, гнучка, здатна домовлятися і давати раду протилежним інтересам та інтересантам.

Справи, втім, не кидаємо: наступні два тижні передаватимемо їх тому, хто буде призначений. Так, на жаль, не обраному Наглядовою Радою, а все ще призначеному державою новому керівникові.

Страшенно вдячний всім, з ким йшов пліч-о-пліч, з ким працював поруч й хто тримав удари, хто чесно робив свою справу.

Дякую колегам, що попри все, не дають фори, а ретельно стежать і ставляться так критично, наче державна все ще компанія грає в рівних з комерсантами умовах.

Дякую й нашим глядачам та слухачам, що не тільки чекають на зміни, а й підтримують їх, не лишаючи нас увагою.

Все буде добре”, – пояснив своє рішення Зураб Аласанія.

Читайте також:
Євген Глібовицький: “Громадське” – страховка на випадок невдачі Суспільного

Кабмін виділив на прийом “Євробачення” майже півмільярда гривень

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.