Бойовики застосовують проти ЗСУ російські термобаричні заряди

 

Бойовики незаконних збройних формувань на Донеччині обстріляли українські позиції снарядами гранатомета РПГ-29 із термобаричним зарядом поблизу Зайцевого, а також біля Авдіївки та Широкиного. Про це повідомив у “Фейсбуці” журналіст Роман Бочкала.

“На продовження теми про застосування противником РПГ-29 з термобаричним зарядом маркування ТБГ. Прийшли відомості про те, що даними вогнеметами українських військових обстріляли не тільки в Зайцевому, а й у районах Авдіївки і Широкино. Саме там були зроблені дані фото”, – написав військовий кореспондент.

“Це неприкрите втручання РФ, адже тільки в цій країні є подібні снаряди. І це відверте провокування українських військових. Випалювати вогнем – занадто. Здається, скажений собака починає зриватися з ланцюга…” – додав він.

 

Раніше журналіст оприлюднив фото хвостовиків снарядів РПГ-29 термобаричного типу – ТБГ-29В, які застосовують бойовики проти Збройних сил України у Зайцевому.

Роман Бочкала зазначив, що дана зброя призначена для знищення живої сили противника та виробляється в Росії, а на озброєнні української армії таких боєприпасів немає.

Термобаричні боєприпаси, або боєприпаси об’ємного вибуху (об’ємно-детонуючі боєприпаси) – боєприпаси, що використовують розпорошення горючої речовини у вигляді аерозолю та підрив отриманої газової хмари.
Багато експертів зараховують їх до різновиду запалювальної зброї, хоча термобаричні боєприпаси прямо не заборонені міжнародними договорами.

Facebook коментарі

   

підтримати новинарню 2

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *