Новий уряд офіційно розподілив обов’язки між віце-прем’єр-міністрами України. Про це в соцмережі повідомив віце-прем’єр-міністр, колишній глава Мінсоцполітики Павло Розенко. Він виклав графічну схему поділу компетенцій.
“Це остаточний затверджений розподіл”, – підтвердив Розенко в коментарі “Новинарні”.
У новому Кабміні, призначеному 14 квітня, – шість віце-прем’єр-міністрів (більше – сім – працювало тільки в уряді Азарова 2010 року). До останнього часу було не ясно, які міністерства й відомства перебуватимуть у вертикалі впливу конкретних віце-прем’єрів.
Адже в проголосованій парламентом постанові троє “віце” не мали жодної “специфікації” – Кістіон, Кириленко й Розенко.
При цьому перший віце-прем’єр-міністр Степан Кубів одночасно очолює Мінекономрозвитку, віце-прем’єр Геннадій Зубко – міністр регіонального розвитку, будівництва й житлово-комунального господарства, а Іванна Климпуш-Цинцадзе була позначена в постанові ВР як віце-прем’єр-міністр з питань євроінтеграції.
Тепер зрозуміло, наскільки значний куш в уряді отримав ставленик нового прем’єра Володимир Кістіон, колишній заступник Володимира Гройсмана у вінницькій мерії. При складанні попередніх “шахматок” Кістіона називали “віце-прем’єром з АТО”, але йому дісталися інші напрямки.
Якщо перший “віце” Кубів – висуванець Банкової – курирує економічний блок, то у сфері Кістіона – вертикалі “хлібних” Мінінфраструктури, Міненерго, Мінекології.
Найбільше питань у коментаторів викликав перерозподіл компетенції двох “гуманітарних” віце-прем’єрів – В’ячеслава Кириленка й Павла Розенка. У попередньому уряді Кириленко був віце-прем’єр-міністром з гуманітарних питань та за сумісництвом міністром культури, а його давній соратник по Українській студентській спілці Розенко керував Міністерством соціальної політики.
У новому Кабміні в Кириленка забрали не лише портфель міністра культури, а й взагалі культурну сферу.
Натомість пул Мінкульту відвели Розенкові, разом з Інститутом нацпам’яті. Також у Павла Розенка – його колишнє Мінсоцполітики (очільник – вінницький соратник Гройсмана Андрій Рева) та Мінохорониздоров’я (крісло керівника вакантне).
У сферу Кириленка передали Міносвіти, Мінмолодьспорт, Мінформполітики й три супутні відомства.
Варто зазначити, що в минулому уряді саме віце-прем’єр Кириленко ініціював українізацію музичного радіоефіру, і це викликало помітний спротив частини шоу-бізнесового й медіа-середовища.
Показово, що віце-прем’єрка з питань євроінтеграції Климпуш-Цинцадзе “отримала” лише МЗС, хоча означена посадою сфера потребує прямого впливу на значно ширше коло міністерств і відомств.
Привертає увагу, що в схемі, опублікованій Розенком, присутні як новостворене Міністерство з питань окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб, так і Держслужба з питань відновлення Донбасу (на основі якої створюється “Мінокупації”), і Держслужба з питань Криму та Севастополя. Але Павло Розенко в коментарі “Новинарні“ зазначив, що ці відомства будуть об’єднані в одне міністерство (МОТ ВПО), а схема лише відображає “по факту” наявний зараз стан.
Читайте також:
В уряді немає віце-прем’єра з питань АТО. Зате є “Мінокупація”
Глава “Мінокупації” виступив за те, щоб Україна платила пенсії для “ДНР/ЛНР”
Прем’єр-міністр України (Володимир Гройсман) та міністр Кабінету Міністрів (Олександр Саєнко):
Перший віце-прем’єр-міністр – міністр економічного розвитку (Степан Кубів):
Віце-прем’єр-міністр Володимир Кістіон:
Віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ (Геннадій Зубко):
Віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко:
Віце-прем’єр-міністр Павло Розенко:
Віце-прем’єр-міністр Іванна Климпуш-Цинцадзе
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!