СБУ ліквідувала несанкціоновані канали зв’язку, якими користувалися “сепари”

 

 

У Дніпродзержинську оперативники Служби безпеки України ліквідували неконтрольований міжнародний канал зв’язку, яким користувалися терористи.

Зловмисники через інтернет за допомогою IP-телефонії в обхід міжнародних центрів комутації отримували міжнародний телефонний трафік, що надходив із-за кордону, в тому числі з Росії. Потім він оброблявся за допомогою спеціалізованого програмно-апаратного телекомунікаційного комплексу під виглядом місцевих телефонних розмов та направлявся на мережі українських операторів мобільного зв’язку.

Телефонні номери, на які здійснювалася маршрутизація трафіку, використовувалися терористами для спілкування з російськими «кураторами», повідомляє прес-центр СБУ.

Під час обшуків правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку, два «сім-банки», 20 безпровідних модемів та більше двох тисяч карток операторів стільникового зв’язку України. Крім того, вилучено банківські картки вітчизняних і закордонних банків, за допомогою яких гроші, отримані від незаконної діяльності, виводилися у готівку.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 361 Кримінального кодексу України – “несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку, вчинене повторно або за попередньою змовою групою осіб, або якщо воно заподіяло значну шкоду”, – карається позбавленням волі на строк від 3 до 6 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією програмних та технічних засобів, за допомогою яких було вчинено несанкціоноване втручання, які є власністю винної особи.

Триває досудове розслідування.

У Слов’янську СБ України ліквідувала інший несанкціонований канал зв’язку, організований місцевим мешканцем за допомогою спеціального телекомунікаційного обладнання.

Під час обшуку в оселі зловмисника правоохоронці вилучили спецтехніку для незаконного втручання за технологією IP-телефонії в мережу одного з операторів мобільного зв’язку та банківські картки, на які надходили гроші за послуги ділка.

Співробітники СБ України перевіряють можливість використання протиправного каналу зв’язку терористами т.зв. «ДНР/ЛНР» для прихованого спілкування.

Тут поліція відкрила кримінальне провадження за ч. 1 ст. 361 (“несанкціоноване втручання в роботу мереж електрозв’язку”) Кримінального кодексу України. Тривають невідкладні слідчі дії.

Читайте також:
Мобільний зв’язок “ДНР”: бойовики запустили свій “Фенікс”
і ламають станції українських операторів

Facebook коментарі

   

підтримати новинарню 2

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *