Порошенко обіцяє боротися з офшорами

Президент Петро Порошенко пообіцяв ініціювати “реформу, яка унеможливить використання офшорних рахунків в Україні“. Про це він заявив під час візиту в Японію, повідомляє BBC.

“Я планую представити серйозні реформи, які можуть унеможливити використання офшорних компаній і офшорних рахунків в Україні. Це буде наступним серйозним кроком у моїй програмі реформ“, – заявив президент.

Як писала НовинарняПорошенко також стверджує, що єдиний з усіх фігурантів “панамських архівів” використав прозорий підхід у передачі в управління трасту своїх активів компанії Roshen.

“Як правило, офшорний рахунок використовують приховано, щоб мінімізувати сплату податків. Але в цьому випадку все було абсолютно навпаки. Одразу як я став президентом, я заявив, що передам усі мої бізнеси в абсолютно прозорий сліпий траст у найбільшому інвестиційному банку в світі.
Тепер я можу назвати цей банк – це є Rothschild Bank. Rothschild не приймає українські активи, і з цією метою юристи приготували SPV (компанію спеціального призначення), через яку ми відкрито трансформуємо всі активи”, – пояснив глава держави.

Рік тому в президентській адміністрації окреслили п’ять напрямів реформ в Україні, що дістали назву “5 “де-“: дерегуляція, децентралізація, детінізація, деолігархізація, демонополізація. Впродовж усього року експерти висловлювали сумніви щодо суттєвих досягнень у більшості із цих напрямків.

Як писала Новинарня, 3 квітня ЗМІ опублікували велике розслідування, що розкриває причетність багатьох світових лідерів, політиків і відомих людей різних професій до приховування своїх активів в офшорних компаніях Панами. Серед них, крім інших, виявився Петро Порошенко, який після обрання на президентство обіцяв продати корпорацію “Рошен”.
При цьому юристи Порошенка повідомили, що корпорація платить усі податки в Україні, а реєстрація офшору “в іноземній юрисдикції була єдиним можливим шляхом для передачі активів в управління авторитетній міжнародній трастовій структурі” перед продажем “Рошену”.

Читайте також:
Штати дали Порошенкові зелене світло щодо панамського офшору

Юристи Порошенка пояснили, що офшор якраз і потрібен
для передачі активу в сліпий траст

“Розкриття офшорів Порошенка – радше його політична відповідальність,
а не юридична”, – “Слідство.інфо”

Facebook коментарі

   

підтримати новинарню 2

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *