Донецька фільтрувальна станція відновила роботу. Гуманітарної катастрофи в Авдіївці не буде

 

Сьогодні комунальному підприємсмтву “Компанія “Вода Донбасу” спільно з місією ОБСЄ  вдалося домовитись про забезпечення безпеки співробітників Донецької фільтрувальної станції, яка забезпечує питною водою Авдіївку та частину Донецька. Відтак сьогодні ДФС відновила роботу. Про це повідомляє сайт КП “Компанія “Вода Донбасу”.

“Фахівці прибули на робочі місця й приступили до запуску фільтрувальної. Процес підготовки питної води було відновлено, водопостачання міста Авдіївка буде відновлено найближчим часом”, – ідеться в повідомленні.

Голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський зробив висновок, що відновлення роботи ДФС стало можливим після того, як на бойовиків вплинув перший заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Александр Хуг.

“Чотири дні в Авдіївці не було води. Були обстріли в перші два дні, і робочі справедливо відмовлялись працювати через загрозу життю. Але наступні два дні обстрілів не було, штаб АТО дав письмові гарантії, що в напрямку Донецької фільтрувальної станції навіть у відповідь стріляти не будемо, але терористи робочих не пропускали”, – констатував Жебрівський у “Фейсбуці”.

“Сьогодні приїхав Хуг, заявив про неприпустимість просування в “сірій зоні” (натяк на Авдіївську промзону?) – і терористи робочих пропустили. Вода в Авдіївку пішла. Аналізуємо, робимо висновки”, – написав голова ДонОВЦА.

Нагадаємо, через обстріли й провокації бойовиків Донецька фільтрувальна станція зупинилася 13 березня. Її зупинку українська сторона називала причиною можливої гуманітарної катастрофи в регіоні Авдіївки.

Донецька фільтрувальна станція знаходиться в буферній зоні, на лінії розмежування між Ясинуватою (“ДНР”) та Авдіївкою. Оператор – комунальне підприємство КП “Компанія “Вода Донбасу”.
Це підприємство постачає питну воду зокрема у водопроводи міст Донецьк та Авдіївка – як сепартистам, так і в підконтрольні Україні райони. Тобто в безперебійній роботі ДФС зацікавлені обидві сторони.

У Донецьк також подає воду Верхньо-Кальміуська фільтрувальна станція.

Улітку 2014 року, в розпал боїв під Донецьком, обидві станції – ДФС і ВКФС – працювали з перебоями, частина районів міста певний час залишалися без води.

У Донецьку фільтрувальну станцію снаряди влучали також у травні й серпні 2015 року.
Після чергових проблем із безпекою ДФС відновила роботу 4 березня 2016 року.

Facebook коментарі

   

підтримати новинарню 2

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *