Порошенко про затримання керівництва Львівського танкового заводу: Я нікому не дозволю обкрадати армію

 

Президент України Петро Порошенко прокоментував затримання низки посадових осіб Збройних сил України та ДП “Львівський бронетанковий завод” за підозрою у привласненні, розтраті майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.

“Я нікому не дозволю обкрадати армію, нікому не дозволю гріти руки на поставках до Збройних сил. Український народ віддає останнє і красти на цьому не дозволено нікому. Це позиція моя, це позиція правоохоронних органів”, – цитує президента УНІАН.

“Це повною мірою стосується діючого керівництва заводу. Два місяці працювали правоохоронні органи. Саме сьогодні робляться відповідні процесуальні дії, віддаючи шану і повагу працівникам заводу”, – наголосив глава держави.

“Я хотів би подякувати службі внутрішньої безпеки «Укроборонпрому», де 41 кримінальна справа порушена за матеріалами служби безпеки, переданими в прокуратуру, значна кількість знаходиться вже в судах, попереджена крадіжка на 631 мільйони гривень. Ми і далі будемо демонструвати нашу рішучість у боротьбі з корупцією”, – додав Порошенко.

Як повідомляла “Новинарня“, 14 липня детективи Національного антикорупційного бюро під процесуальним керівництвом прокурорів САП затримали низку посадових осіб Збройних сил України та керівників держпідприємства “Львівський бронетанковий завод”.

Посадовців затримали за підозрою у вчиненні злочину за ч.5 ст. 191 Кримінального кодексу України (“привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем”).

“В ході досудового розслідування детективи НАБУ встановили, що службові особи ЦБТУ ЗСУ Озброєння Збройних сил України у змові зі службовими особами ДП «Львівський бронетанковий завод», засновником ТОВ та за участі фірм з ознаками фіктивності розробили та реалізували корупційну схему із закупівлі запасних частин та комплектуючих до бронетанкового озброєння і техніки, чим у 2015 році вчинили розтрату бюджетних коштів на суму 28,5 млн. грн.”, – йдеться в повідомленні НАБУ.

“Суть схеми полягала у тому, що замість нових двигунів для танків Т-72 насправді було закуплено двигуни, які раніше використовувалися. До того ж ці старі, а інколи й неробочі, двигуни раніше вже були продані – у 2008-2009 роках їх реалізовували підприємствам на внутрішньому ринку як надлишкове майно Міноборони. Крім того, випуск цієї моделі двигунів припинився ще з 1990-х років, про що ініціаторам схеми було добре відомо”, – підкреслили в Бюро.

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна