Чорногорія входить до НАТО

In this Tuesday, Oct. 22, 2013 file photo, flags of member countries flap in the wind in front of NATO headquarters in Brussels. Leaving combat operations in Afghanistan behind, NATO is shifting its focus to Europe in 2015 and the creation of its new ultra-rapid reaction force, designed as a deterrent to Russia. (AP Photo/Virginia Mayo, File)

 

Усі 28 держав – членів Північноатлантичного Альянсу підписали протокол про вступ Чорногорії в НАТО. Як і планувалося, церемонія підписання відбулася сьогодні під час засідання Північноатлантичної ради НАТО в Брюсселі, повідомляє УНІАН.

Від НАТО підписи під протоколом поставили керівники і представники зовнішньополітичних відомств країн Альянсу. Від Чорногорії – прем’єр-міністр Міло Джуканович.

Повноцінним членом Альянсу Чорногорія стане після того, як протокол ратифікують парламенти всіх держав – учасниць НАТО.

“Відтепер Чорногорія братиме участь в усіх зустрічах НАТО як спостерігач або запрошена країна. Як тільки всі союзники ратифікують протокол, Чорногорія буде запрошена приєднатися до Вашингтонського договору й стати 29-м членом нашого Альянсу”, – сказав генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг після церемонії підписання протоколу.

Він також наголосив, що членство в НАТО дасть можливість Чорногорії приєднатися до формування політики Альянсу.

“Це принесе більше стабільності та безпеки в регіон, і тому сприятиме процвітанню. І це буде чітким сигналом, що двері НАТО залишаються відкритими для партнерів, які поділяють та підтримують наші цінності”, – зазначив Столтенберг.

І додав, що “дорога до набуття членства в НАТО не є легкою й Чорногорія ще має вжити певних заходів”. Але вона “показує, що це можливо”.

Як повідомляла Новинарня, раніше Столтенберг не виключив, що Росія вчинить недружні дії у відповідь на вступ Чорногорії до НАТО, і закликав Москву утриматися від такого кроку.

 

Читайте також:
США продовжать зміцнення східного флангу НАТО

Винищувачі-невидимки зі США же в Литві. Грибаускайте: НАТО готове відбити загрози

Facebook Comments

підтримати новинарню 2

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *