Завтра Чорногорію офіційно запросять у НАТО

In this Tuesday, Oct. 22, 2013 file photo, flags of member countries flap in the wind in front of NATO headquarters in Brussels. Leaving combat operations in Afghanistan behind, NATO is shifting its focus to Europe in 2015 and the creation of its new ultra-rapid reaction force, designed as a deterrent to Russia. (AP Photo/Virginia Mayo, File)

 

У четвер, 19 травня, Чорногорія офіційно отримає запрошення стати 29-м членом НАТО. Про це заявив генеральний секретар Північноатлантичного Альянсу Єнс Столтенберг під час прес-конференції в Брюсселі, повідомляє “Європейська правда”.

Відповідне рішення підтримане всіма державами – членами Альянсу. Після підписання протоколу про запрошення до членства Чорногорія зможе брати участь у всіх зустрічах НАТО.

Повноцінним членом Альянсу балканська держава стане після завершення всіх юридичних процедур і ратифікації протоколу 28 державами, що на даний момент входять у НАТО.

Водночас в Альянсі не виключають, що Росія вчинить недружні дії у відповідь на вступ Чорногорії до НАТО. На прес-конференції генсек Альянсу закликав Москву утриматися від такого кроку.

“Кожна нація має право ухвалювати рішення про свій шлях, у тому числі про шлях, яким вона гарантуватиме свою безпеку. Чорногорія ухвалила це рішення, 28 країн-членів НАТО підтримали його. Які ще можуть бути питання?” – зауважив Столтенберг.

І наголосив, що “будь-які санкції чи інша реакція з боку Росії будуть невиправданими”.

Раніше олова комітету Ради Федерації з оборони та безпеки Віктор Озеров заявив, що у зв’язку із вступом Чорногорії в НАТО Росія відмовиться від реалізації спільних програм із цією країною, в тому числі у сфері військово-технічного співробітництва.

Також із Кремля неодноразово лунали заяви про те, що експансія НАТО на схід “не може не призводити до відповідних дій Росії”.

Читайте також:
США продовжать зміцнення східного флангу НАТО

Винищувачі-невидимки зі США же в Литві. Грибаускайте: НАТО готове відбити загрози

 

Facebook Comments

підтримати новинарню 2

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *