Порошенко нагадав єпископам УПЦ МП, як вони одностайно підтримували канонічну автокефалію Української церкви

Петро Порошенко. Фото прес-служби президента

 

Президент України Петро Порошенко звернувся до Cобору єпископів Української православної церкви (Московського патріархату) та її предстоятеля, митрополита Онуфрія (Березовського). У своєму зверненні глава держави нагадав єпископам, як у 1992 році вони “одностайно підтримали устремління пастви до повної канонічної автокефалії”.

“Уже два роки поспіль український народ протистоїть російській агресії, внаслідок якої тимчасово окуповано Крим й окремі райони Донецької і Луганської областей, загинули тисячі людей, сотні тисяч змушені втікати від насильства і голоду до інших регіонів України.

Війна – не наш вибір, ми прагнемо закінчити нав’язане нам  кровопролиття. Україна шукає шляхів до миру, гідного життя народу, добивається усунення порушень міжнародного права, які загрожують війною та лихом усьому Європейському континенту”, – наголошується у зверненні.

Глава держави нагадав єпископам УПЦ МП, що у цей нелегкий для України час наш народ “зміцнює свою єдність тисячі громад, сотні тисяч волонтерів працюють заради перемоги і миру”. І серед них – громади українських церков та релігійних організацій.

Президент також висловив сподівання, що Собор “відгукнеться на прагнення українського народу у час випробувань, що його рішення будуть спрямовані на підтримку всенародних зусиль”.

“Переконаний, що таким очікуваним відгуком може стати активізація  процесів міжцерковного діалогу та консолідації українського православ’я, зміцнення державно-церковного партнерства у справі допомоги воїнам, реабілітації тих, хто повернувся з фронту, соціального захисту постраждалих від агресії”, – зазначив глава держави.

І процитував основи соціальної доктрини УПЦ, в яких, зокрема, сказано, що “патріотизм православного християнина повинен бути дієвим”.

Читайте також:
Як питання автокефалії Української церкви “зриває” проведення Всеправославного собору

Олігарх Новінський у Женеві прислужує патріарху РПЦ Кирилу. І допомагає зірвати визнання УПЦ КП?

Президент також нагадав, що Українська православна церква з моменту створення у правовому полі незалежної України свідчила про своє прагнення до діалогу, церковної єдності та нового канонічного статусу:

“Так, 27 травня 1992 року учасники Харківського собору єпископів Української православної церкви у своєму зверненні до президента України ЛеонідаКравчука писали: «Ми не тільки одностайно схвалюємо і підтримуємо устремління української православної пастви до повної незалежності, тобто канонічної автокефалії, а й робимо всі заходи, щоб законним шляхом вирішувалося це життєве питання нашої церкви».
Подібні ідеї містилися й у інших зверненнях, де засвідчувалося сподівання, що Українська православна церква «посяде у недалекому майбутньому своє законне місце серед найстародавніших автокефальних православних помісних церков світу»”.

Порошенко також висловив сподівання, що “єпископат Української православної церкви гідно представить Україну на Всеправославному соборі, скликання якого відбудеться у 2016 році. Упевнений, що робота цього авторитетного православного форуму не лише допоможе консолідації та зміцненню позицій світового православ’я, а й сприятиме процесам об’єднання українського православ’я та українського суспільства”.

Засідання Собору єпископів УПЦ МП розпочалося 29 січня на території Свято-Успенської Києво-Печерської лаври під головуванням митрополита Київського і всієї України Онуфрія. Як повідомляє інформаційний відділ УПЦ МП, із 90 архієреїв цієї конфесії на Соборі присутні 75, серед яких 48 єпархіальних архієреїв, 26 вікарних і один, котрий перебуває на спокої.
Право голосу на Соборі єпископів мають єпархіальні та всі вікарні архієреї.

 

Facebook Comments

підтримати новинарню 2

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *