У Латвії збили дрон, на який подіяла російська РЕБ

У Латвії вночі 14 серпня оголошували повітряну тривогу та збили безпілотний апарат, що порушив повітряний простір країни – ймовірно, відхилений від курсу український дрон.

Про це повідомляє LSM, матеріал цитує “Європейська правда”.

Вранці 14 серпня у Збройних силах Латвії оголосили, що патрулюючі винищувачі НАТО успішно збили дрона-порушника повітряного простору, який опинився в Латвії внаслідок дії російських засобів радіоелектронної боротьби. 

Оголошену раніше повітряну тривогу у п’яти районах країни скасували о 4:50.

“Загроза у нашому повітряному просторі завершилася. Союзницькі винищувачі успішно збили безпілотний літальний апарат”, – повідомили у Збройних силах.

Апарат збили над Балвським краєм на північному сході країни.

Речниця об’єднаного штабу ЗС Латвії у коментарі “Латвійському радіо” сказала, що місце перебування уламків апарату відоме, але його поки не розкриватимуть. На місці йде робота відповідних служб.

За її словами, апарат збили на великій висоті, тож уламки могли розлетітися на значну площу.

Громадян у разі виявлення чогось підозрілого просять повідомляти на номер 112. В офіційних коментарях досі не казали про ймовірну належність дрона, проте відомо, що цієї ночі українські БпЛА знову атакували російський порт Усть-Луга біля Петербурга, найкоротший шлях до якого пролягає повз східні кордони Латвії та Естонії.

Наскільки відомо, це третій випадок збиття “заблукалих” дронів над країнами Балтії винищувачами НАТО. Перший стався у травні над Естонією, другий – над Латвією.

Читайте також:
Латвія почала будувати три лінії “зубів дракона” і протитанкові рови на кордоні з Росією

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна