СБУ заочно повідомила про підозру рашистам, які командували ударом “Іскандера” по селу Гроза на Харківщині у 2023-му

Кіберфахівці та слідчі Служби безпеки у взаємодії з ГУР МО України зібрали доказову базу на вище командування ЗС РФ, відповідальне за ракетний удар по селищу Гроза Куп’янського району Харківської області у жовтні 2023 року.

Про це пресслужба СБУ повідомила 10 липня.

Як встановило розслідування, рашисти цілеспрямовано атакували місцеве кафе балістичною ракетою “Іскандер-М”, коли там проходив поминальний захід за загиблим українським воїном.

Тоді внаслідок ворожої атаки загинуло 59 цивільних осіб, серед яких – одна малолітня дитина. Ще п’ятеро людей зазнали поранень різного ступеня тяжкості.

Також було повністю зруйновано приміщення кафе, пошкоджено дев’ять приватних домоволодінь, будівлю сільради та 12 цивільних авто.

За даними слідства, рішення про здійснення ракетного удару прийняв начальник штабу – перший заступник командувача об’єднаного угруповання військ (сил) в Україні ЗС РФ генерал-полковник Олексій Кім.

За наказом Кіма підготовкою ракетної атаки займалися:

  • віцеадмірал Сергій Пінчук – заступник командувача об’єднаного угруповання військ (сил) ЗС РФ;
  • контрадмірал Олексій Петрушин – начальник центру управління розвідкою штабу об’єднаного угруповання військ (сил) ЗС РФ;
  • полковник Дмитро Козловський – начальник штабу – перший заступник начальника ракетних військ та артилерії ЗС РФ.

Безпосередньо наказ на здійснення пуску балістичної ракети віддав полковник Іван Петров – командир 119-ї ракетної бригади ЗС РФ.

Також встановлено, що запуск ракети, оснащеної осколково-фугасною бойовою частиною масою 480 кг, здійснили військовослужбовці 119-ї ракетної бригади країни-агресора з території Воронезької області.

Нагадаємо, у жовтні 2023 року СБУ по гарячих слідах встановила особи двох коригувальників, які під час окупації Куп’янська у 2022 році перейшли на бік ворога та напередодні звільнення прифронтового міста втекли до РФ.

Уже перебуваючи на території країни-агресора, вони завуальовано випитували у знайомих із селища інформацію про місця масового зібрання людей для передачі ворогу.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки заочно повідомили всім п’ятьом військовим РФ  про підозру за ч. 2 ст. 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни, поєднане з умисним вбивством, вчинене за попередньою змовою групою осіб).

Читайте також:
Агент ФСБ з російським паспортом: СБУ повідомляє про затримання 22-річного студента, який готував новий удар по Хмельниччині

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна