
У ніч на 18 червня лідер США Дональд Трамп та президент Ірану Масуд Пезешкіан підписали меморандум про взаєморозуміння щодо припинення війни.
Про це повідомив Білий дім.
Дональд Трамп підписав угоду з 14 пунктів під час перебування у Франції, у Версалі. Президент США назвав меморандум важливою перемогою для Америки. Він також заявив, що жоден американський президент ніколи не був таким жорстким щодо Ірану. Трамп наголосив, що альтернативою домовленості стала б світова депресія.
🚨 President Donald J. Trump has SIGNED the Iran Memorandum of Understanding at Versailles in France. 🇺🇸 pic.twitter.com/JQ6qlbvFAF
— The White House (@WhiteHouse) June 17, 2026
Президент Ірану Масуд Пезешкіан підписав угоду в Тегерані, повідомляє The Guardian. Головний переговорник Ірану Мохаммад Багер Галібаф назвав угоду “свідченням провалу США”.
Очікується, що віцепрезидент США Джей Ді Венс також підпише угоду під час більш офіційної церемонії в Женеві, 19 червня.
17 червня США оприлюднили текст меморандуму з 14 пунктів, у якому викладено положення щодо відновлення Ормузької протоки, послаблення певних фінансових обмежень для Ірану та викладено очікування щодо розв’язання питання ядерної програми Ірану під час майбутніх технічних переговорів.
Читайте також:
США й Іран досягли мирної угоди, Трамп радіє: “Нехай тече нафта!”
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!