СБУ оголосила підозру колаборанту Мальгіну, який керував викраденням і вивезенням понад 10 тис. музейних експонатів з Херсона в окупований Крим

Служба безпеки України повідомила про підозру у воєнних злочинах колаборанту Андрію Мальгіну — так званому директору Центрального музею Тавриди, який причетний до викрадення понад 10 тисяч експонатів із Херсонського обласного художнього музею ім. О.О. Шовкуненка під час окупації міста.

Про це йдеться в пресрелізі СБУ в середу, 15 квітня.

За даними слідства, на початку листопада 2022 року, під час відступу російських військ із Херсона, фігурант організував незаконне вивезення музейних цінностей. Під його керівництвом було викрадено 10 785 експонатів, які спочатку переправили на лівобережжя області, а згодом — до тимчасово окупованого Криму.

У СБУ зазначають, що Мальгін підтримав російську агресію ще у 2014 році та сприяв «перереєстрації» українського музею за законодавством РФ після окупації півострова. Після початку повномасштабної війни він долучився до системного розграбування культурних установ на захоплених територіях.

Наразі слідчі заочно оголосили йому підозру за статтями про воєнні злочини, вчинені групою осіб. Вирішується питання щодо оголошення підозрюваного у міжнародний розшук.

Читайте також:
Ермітаж вивіз до Казані експонати з музеїв анексованого Криму

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна