У Брюсселі 11 лютого плануватимуть подальшу військову допомогу Україні – в присутності міністра Федорова

11 лютого на засіданні Ради ЄС з питань оборони профільні європейські міністри будуть планувати подальше надання Європейським Союзом військової допомоги Україні, в дискусії візьме участь міністр оборони України Михайло Федоров.

Про це пише “Європейська правда” з посиланням на високопосадовця ЄС.

“На порядку денному обговорення підтримки України з боку ЄС будуть три основні напрямки: поточна робота над внеском ЄС у гарантії безпеки для України, пошук додаткових варіантів фінансування та посилення співпраці у сфері оборони”, – розповів співрозмовник журналістів.

Він додав, що також міністри оборони ЄС обговорять питання надання Україні гарантій безпеки від Євросоюзу у рамках мирного процесу.

За словами співрозмовника “Європейської правди”, під час обговорення питання про посилення співпраці та інновацій у сфері оборони, яке буде першим на порядку денному, до міністрів приєднається новий міністр оборони України Михайло Федоров.

Федоров представить міністрам оборони Євросоюзу “оцінку поточної ситуації в Україні та перспективи подальшої оборонної співпраці з державами-членами ЄС”, зокрема, у сфері оборонних інновацій.

Після обміну думками з міністром Федоровим, міністри перейдуть до обговорення інших напрямків військової підтримки України з боку ЄС та мобілізації додаткових варіантів фінансування, зокрема, використання кредитних коштів з 90 млрд євро, які Євросоюз надасть Україні у 2026-27 роках.

Засідання Ради ЄС розпочнеться о 17:45 за київським часом. Після обговорення українських питань, міністри обговорять більш широкий спектр питань безпеки та оборони ЄС у 2026 році за вечерею.

Читайте також:
Європарламент 11 лютого голосуватиме щодо €90 млрд для України

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна