Наказ МОН про дистанційне навчання у школах буде скасовано: роз’яснення Федорова. ДОПОВНЕНО, УТОЧНЕНО

доповнено, уточнено

Віцепрем’єр-міністр і міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров анонсував скасування наказу Міністерства освіти і науки №1112, який стосується, зокрема, дистанційного навчання у школах.

Про це Федоров повідомив у своєму відеозверненні 16 липня.

За його словами, уряд працюватиме над тим, щоб організувати дітям безпечне навчання у школах.

Він розповів, що отримав від президента пропозицію стати першим віцепрем’єром. На цьому посту він матиме завдання щодо посилення і трансформації Міністерства освіти.

Одним із першочергових питань, які потребують вирішення, він вважає навчання дітей у дистанційному форматі і спричинені цим освітні втрати.

“У п’ятницю [18 липня] буде скасований, наприклад, наказ №1112, до якого є багато питань у громади депутатів. І разом ми будемо шукати шлях, як досягати цілей і виводити дітей в офлайн, у безпечні школи. Як наздогнати всі знання, які були втрачені за останні кілька років – COVID, повномасштабну війну, – будемо шукати цей шлях”, – зазначив віцепрем’єр.

ДОПОВНЕНО
17 липня Федоров роз’яснив, що мав на увазі – і дистанційне навчання не скасовуватимуть.

“Безпека дітей — наш ключовий пріоритет. Ми живемо в умовах війни, тому дистанційне навчання залишиться елементом освітнього процесу. Якість дистанційки — пріоритет. Навчання в офлайн-форматі можливе лише за гарантій, що життю дітей нічого не загрожує”, – розповів міністр.

Щодо скасування Наказу № 1112 ситуація склалася така, що “громади, депутати протестують проти ймовірності закриття шкіл у прифронтових територіях, де в класах навчається дітей менше, ніж передбачено Наказом”.

“Саме через ці положення Наказ № 1112 буде скасовано. Ми будуємо підземні школи та сучасні укриття, щоб діти могли навчатися офлайн безпечно за будь-яких умов. Продовжимо досягати нашої мети, враховуючи потреби й запити школярів, батьків та освітян”, – резюмував Федоров.

Контекст

Нагадаємо, нещодавно МОН ухвалило низку змін до наказів про дистанційне навчання.

Вони передбачають:

  • нові правила щодо наповнюваності дистанційних класів;
  • навчання учнів лише за однією освітньою програмою у межах одного дистанційного класу,
  • дистанційне опанування українознавчого компонента в українській школі для дітей, які відвідують школу в країні перебування;
  • навчання за педагогічним патронажем (індивідуальне навчання з урахуванням потреб дитини і безпекових обставин) для дітей на ТОТ.

Читайте також:
“Пропозиції щодо мови освіти враховано”: комітет ВР схвалив у другому читанні законопроєкт про профосвіту, – В’ятрович

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна