У ДПСУ підтвердили зникнення прикордонника з КПП “Ужгород”. Ймовірно, він міг попросити притулку в Словаччині

Один із прикордонників контрольно-пропускного пункту “Ужгород”, що на українсько-словацькому кордоні, самовільно залишив місце служби і попросив притулку в Словаччині.

Таку інформацію у п’ятницю, 27 червня, оприлюднив закарпатський журналіст Віталій Глагола, наголосивши, що сталося це “понад тиждень тому, але жодної публікації чи офіційного повідомлення про це не було”.

“Молодий прикордонник — кінолог у відділі огляду транспортних засобів, який працював безпосередньо на лінії перевірки автівок, після чергової зміни повернувся на КПП, щоб погодувати службову собаку. Після цього залишив територію прикордонного підрозділу і самовільно перетнув кордон у бік Словаччини”, – написав Глагола.

Він також зазначив, що у Словаччині прикордонник “запросив статус біженця, пояснивши свою втечу тим, що уникає війни”.

Як стверджує Глагола, втікач виходив не через офіційну смугу КПП, а ліворуч від прикордонного рубежу, поза основною зоною контролю.

“За попередньою інформацією, він міг дізнатись про заплановане направлення у зону бойових дій, і саме це могло стати причиною втечі”, – додав журналіст.

Коментар ДПСУ

Речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко в коментарі “Новинарні” підтвердив, що “на минулому тижні дійсно було виявлено факт неприбуття військовослужбовця в його підрозділ”.

За його словами, у той день прикордонника на службу не залучали, однак він мав виконувати інші визначені завдання.

“Звісно в підрозділі відразу розпочали пошук та встановлення місця перебування. На даний час достеменно не відомо, де саме він перебуває, заходи з пошуку тривають. Опрацьовуються всі варіанти. Не можемо виключати, що він міг і незаконно перетнути кордон, оскільки на ділянці фіксувалися ознаки порушення кордону“, – зауважив Демченко.

Водночас він наголосив, що інформацію про можливе порушення кордону було надано і словацьким прикордонникам, проте станом на 13-ту годину 27 червня підтвердження щодо затримання ними військовослужбовця ДПСУ не надходило.

Також речник ДПСУ спростував інформацію про те, нібито прикордонник міг утекти через заплановане направлення у зону бойових дій, адже “таке питання не розглядалося“.

При цьому військовослужбовець, про якого йдеться, у 2023 році в складі підрозділів ДПСУ брав участь з відбиття російського вторгнення на територію України. Службу він проходить за контрактом.

Читайте також:
$2500 за незаконний перетин через Дністер: викрито спробу підкупу прикордонника військовослужбовцем у СЗЧ

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна