У Криму росіяни звільнили з ув’язнення журналіста “Радіо Свобода” Владислава Єсипенка

Журналіст проєкту “Крим.Реалії” української служби “Радіо Свобода” Владислав Єсипенко був звільнений після понад чотирьох років російського ув’язнення і залишив окупований Росією Крим.

Про вихід його з-за ґрат, що стався 20 червня, повідомив сайт “Радіо Свобода”.

Президент і генеральний директор “Радіо Свобода” Стівен Капус у своєму коментарі вказав на те, що Єсипенко зазнав катувань у російському ув’язненні.

“Понад чотири роки Влада свавільно карали за злочин, якого він не скоював. Він заплатив надто високу ціну за висвітлення правди про те, що відбувалося в окупованому Росією Криму. За це його катували, як фізично, так і психологічно. Святкуючи його радісне возз’єднання з дружиною Катериною та їхньою маленькою донькою Стефанією, ми не можемо ігнорувати біль, якого цій сім’ї завдала російська влада”, – зазначив Капус.

“Радіо Свобода” висловило глибоку вдячність урядам США та України за співпрацю з виданням, щоб не допустити продовження несправедливого ув’язнення Влада.

Довідково

Владислав Єсипенко – позаштатний журналіст (фрілансер) проєкту “Крим.Реалії” “Радіо Свобода”. Він висвітлював соціальні та екологічні проблеми в Криму, знімав вуличні опитування і репортажі про життя на окупованому РФ півострові.

10 березня 2021 року Єсипенка затримали співробітники ФСБ Росії за обвинуваченням у збиранні інформації “в інтересах українських спецслужб” і зберіганні саморобного вибухового пристрою в автомобілі.

Протягом 27 днів до журналіста не допускалися незалежні адвокати.

У 2022 році підконтрольний Росії суд у Криму засудив Єсипенка до п’яти років позбавлення волі і штрафу в розмірі 110 тисяч рублів. Російська прокуратура вимагала для нього 11 років. Сам Єсипенко на суді заявляв, що російські силовики його катували, зокрема електричним струмом, домагаючись зізнань.

З вимогою звільнення журналіста неодноразово виступали правозахисні організації, Національна спілка журналістів України та керівництво “Радіо Свобода”.

За час ув’язнення Єсипенко став лауреатом кількох престижних нагород: Free Media Award (2022), Freedom to Write Award від PEN America (2022), Національної премії імені Ігоря Лубченка, а також отримав державну стипендію імені Левка Лук’яненка, що призначається українським політв’язням.

Українська прокуратура Криму оголосила підозру слідчому ФСБ у справі українського журналіста Єсипенка.

Нагадаємо, 21 травня, у день візиту американського спецпредставника Кіта Келлога в Білорусь Лукашенко звільнив 14 політв’язнів, зокрема Тихановського.

Читайте також:
Міжнародники внесли справу Владислава Єсипенка до “10 найтерміновіших” випадків порушення свободи преси

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна