У травні, як і у квітні 2025 року, були дні, коли Росія не вчиняла масованих обстрілів території України ударними дронами. Водночас у цей місяць кількість влучань “шахедів” зросла майже удвічі.
Про це повідомляє “Новинарня“, проаналізувавши щоденні зведення пресслужби Командування Повітряних сил ЗС України.
“Новинарня” зробила інфографіку – “Календар обстрілів” із відповідним тегом, яка ілюструє цю статистику.
“Вихідних днів” для “шахедів” було два: 9-10 травня, коли Путін оголосив так зване “парадне перемир’я” на три дні (8.05 дрони все одно літали).
Додавши цифри з повідомлень КПС, маємо таку статистику.
Днями, коли Україна переживала наймасовіші повітряні атаки, минулого місяця були:
Сили протиповітряної оборони знешкоджували найбільше дронів за добу 26 квітня (288, із них 55 були локаційно втрачені).
У березні була одна доба, коли ППО збила всі зафіксовані ударні дрони. Це 13.05 (щоправда, “шахедів” тоді летіло тільки 10). У квітні, нагадаємо, такий день теж був один, у березні – три.
Проте одразу 53 “пропущених” ударних дронів маємо 5 травня (63 знешкоджених зі 116-ти).
У травні зафіксовано дві доби з масованими ракетно-дроновими атаками (якщо рахувати такими ті дні, коли до дронів додавалися 10+ ракет різних типів). А загалом днів, коли Росія завдавала ракетних ударів – більших чи менших, обліковано 13 (у квітні – 7).
24 травня вдалося знищити 6 із 14 балістичних ракет “Іскандер-М”/KN-23.
25 травня було збито 45 крилатих ракет Х-101 і “Калібр” із 55-ти, локаційно втрачено дві з чотирьох КАР Х-59/69. Не вдалося того дня знешкодити всі 9 балістичних ракет та ще одну крилату Х-22.
Загалом за травень рашисти випустили по Україні, згідно зі щоденними звітами КПС:
Що стосується балістики, то було збито 8 із 47-ми таких ракет.
Для порівняння: у квітні ворог застосував по території України 24 балістичні ракети “Іскандер-М”/KN-23/іншого типу (збито – також 8).
Читайте також:
Повітряні сили показали, як пілот МіГ-29 знищує російського “шахеда”. ВІДЕО
Якщо раніше російські війська запускали по Україні сотні дронів-камікадзе типу “Shahed” хаотично, розпорошуючи атаки по різних регіонах, то віднедавна їхня тактика зазнала змін. Ворог зосереджує удари на окремих містах, використовуючи безпілотники як “зграю”, що одночасно атакує одну ціль. Це суттєво ускладнює роботу українських сил протиповітряної оборони, перенавантажуючи системи ППО. Як наслідок, збільшується кількість влучань і масштаб руйнувань.
Дронові атаки на Харків, Дніпро, Кропивницький, Одесу, Запоріжжя, та й на краще захищений Київ показують, що така тактика приносить певний результат.
“Як саме працює тактика «зграї»? Безпілотники рухаються на різних висотах: частина летить дуже низько, інші ж піднімаються високо, що ускладнює їхнє виявлення радарами та знищення силами ППО.
Наприклад, під час нічної атаки на Одесу 21 березня російські дрони спочатку маневрували над морем, після чого одночасно піднялися на висоту понад 2 км і різко пікірували до цілі, розганяючись до 80-90 м/с. Через таку траєкторію польоту збити їх із землі було майже неможливо. Водночас точність ударів суттєво падала, але окупантів це не хвилює — їхня мета не точкові удари, а тактика терору.
Як саме виглядала ця атака? Спочатку група дронів збиралася над морем на висоті близько 2 тисяч метрів. Далі вони почергово атакували ціль із двохвилинним інтервалом, рухаючись групами по 6-8 одиниць. Після цього понад 10 безпілотників одночасно спрямувалися на об’єкт, а ще троє заходили хвилями, добиваючи ціль з таким самим проміжком у дві хвилини. Потім дрони, маневруючи на відстані 3-5 км від берега, різко змінювали висоту – з 500 м піднімалися до 2 500 м, а перед самою ціллю пікірували, розганяючись до 300 км/год. Через такі маневри час на реакцію української ППО був критично обмеженим, а ефективність збиття зменшувалася”, – пише “Укрінформ”.
При цьому мобільні вогневі групи, оснащені переважно великокаліберними кулеметами типу ДШК та M2 Browning, фізично не можуть дістати “шахеди-136”, котрі атакують із висоти 2-2,5 км. Це ще більше ускладнює боротьбу з ворожими безпілотниками та вимагає нових підходів до протиповітряної оборони.
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!