Після того, як війська Росії зайшли в Херсон, ветеран АТО на позивний “Вегас” долучився до Сил спротиву.
У Херсоні він мав власний бізнес – ресторан, час від часу підпрацьовував інструктором, щоб ділитися своїм досвідом з іншими. І тут прийшли росіяни.
“О 6-й ранку мені подзвонив мій шеф-кухар, який, до речі, нині є найуспішнішим пілотом FPV, якого я знаю. І сказав, що почалася війна. Я визирнув у вікно, переконався, що так і є. Одягнувся, взяв хлопців, і ми чоловічим складом нашого підприємства пішли у військкомат”, – розповідає воїн.
Далі була служба в 124-й бригаді Тероборони, бої за Антонівський міст, інші жорсткі бої та операції проти окупантів у Херсоні й на Херсонщині, про які досі ще дуже мало сказано.
Серед них – операції у знаменитих дніпровських плавнях. Коли протидіяти ворогу в місті ставало дедалі складніше, Вегасу запропонували долучитися до такої операції. Він поплив у плавні на острови на Дніпрі і звідти з побратимами передавав дані про рух російських військ.
“Хоча я жив у Херсоні, але доти не бачив цієї дикої природи. Бо коли живеш у місті, то це максимум виїзд на якісь шашлики на травневі свята… А тут – справжня дика природна: олені, орлани, видри… Там ще козаки воювали на чайках, тому це була, в принципі, підготовлена для цього територія. Вона мала їстівну базу, якою довелося скористатися, коли наші запаси скінчилися. Почали ловити рибу: спершу смажили, а коли закінчилася олія, почали сушити, коптити, в’ялити. Потім почали полювати. Але спершу довелося й молодих комишів поїсти. Бо з вітамінами там не дуже”, – посміхається боєць.
Операція тривала вісім місяців і допомогла знищити логістику росіян та звільнити Херсон.
Про неї та інші операції, в яких брав участь сержант ЗСУ – а він воював на багатьох гарячих напрямках, зокрема й на Курщині, – а також про те, яка з цих операцій була найскладнішою, дивіться в інтерв’ю кореспондентки “Новинарні” Анни Калюжної з Вегасом.
Читайте також:
“Мила, ти ж мене знаєш: я йтиму до кінця”. Пам’яті Героя України Дениса Кучеренка, який загинув під час форсування Дніпра на Херсонщині
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!