Американські аналітики прогнозують підписання угоди про припинення вогню між Україною і РФ у 2025 році й називають чотири можливі сценарії розвитку подій

Аналітики Центру геополітики, який нещодавно створив найбільший банк США JPMorgan Chase & Co., прогнозують підписання угоди про припинення вогню між Україною та Росією у 2025 році.

Про це йдеться у підготовленому Центром звіті.

Як зазначають аналітики, президент України Володимир Зеленський до кінця другого кварталу 2025 року “найімовірніше, буде змушений піти на угоду з Росією”, що призведе до заморожування лінії фронту, але не буде повноцінною мирною угодою. Такий крок буде, ймовірно, буде зроблено, оскільки в Європи закінчується озброєння, Україна відчуває брак бійців, у США “вичерпується терпіння”, а “трансатлантична єдність тріщить по швах”.

Окрім цього, аналітики наголошують, що російський диктатор Володимир Путін також прагне укласти угоду, оскільки “Росії за нинішніх темпів просування знадобиться приблизно 118 років на захоплення всієї України”.

Окрім цього, аналітики назвали чотири можливі сценарії розвитку подій:

Найкращий сценарій — сценарій “Південна Корея” (ймовірність — 15%)

Україна не отримає повного членства в НАТО чи повного відновлення територіальної цілісності. Але, якщо президент Володимир Зеленський зможе забезпечити присутність у країні європейських сил безпеки, що підтримуються США, то 80% підконтрольних Україні територій “стануть на набагато стабільніший, успішніший і демократичніший шлях”. Рішення Заходу використати близько 300 мільярдів доларів заморожених російських активів також дасть хороший початок для відновлення України.

Непоганий сценарій — сценарій “Ізраїль” (імовірність — 20%)

Сильна і стійка військова та економічна підтримка без значної іноземної військової присутності, імовірно, все одно дасть Україні змогу зміцнитися, провести модернізацію війська і зрештою створити власний стримувальний фактор, однак війна “завжди буде в неї на порозі”. Путін вимагатиме достатніх економічних вигод, зокрема пом’якшення санкцій і зміцнення відносин зі США.

Не найкращий сценарій — сценарій “Грузія” (імовірність — 50%)

У разі відсутності іноземних військ і сильної військової підтримки Україна стикнеться з постійною нестабільністю, сповільненим зростанням і відновленням, ослабленням іноземної допомоги, фактичним зривом євроатлантичної інтеграції та “поступово повернеться в орбіту Росії”.

Найгірший сценарій — сценарій “Білорусь” (імовірність — 15%)

Якщо США відмовляться від допомоги Україні, а Європа не зможе їх замінити, Росія домагатиметься повної капітуляції України та її перетворення на “васальну державу”. У цьому разі Росія фактично виграє війну, розділить Захід і безповоротно змінить світовий порядок, що встановився після Другої світової війни.

Читайте також:
Трамп заявив, що готовий “відступити” у переговорах між Україною і Росією, якщо “не буде прогресу”. І що не вводитиме нові санкції проти РФ

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна