Сі Цзіньпін у Москві підтримав наративи Путіна про війну в Україні та закликав досягти “справедливої” мирної угоди

Голова Китаю Сі Цзіньпін під час візиту до Москви заявив про підтримку Росії, назвав очільника Кремля Володимира Путіна союзником у побудові нового світового порядку та підтвердив спільну позицію щодо війни проти України.

Про це пише Reuters з посиланням на заяву лідера Китаю від 8 травня, цитує “Українська правда”.

У спільній заяві після переговорів лідери Китаю і Росії зазначили, що війна в Україні маже завершитися нібито тільки після усунення її “першопричин”.  Це формулювання чітко повторює ключові меседжі російської пропаганди, якими Кремль виправдовує розв’язання повномасштабної війни – зокрема, “загрозу розширення НАТО”, “дискримінацію російськомовних”, а також утиски російської мови, культури й ЗМІ в Україні.

“Участь Сі, а також спільна заява, яка узгоджує позицію Китаю з російським баченням конфлікту – надає Путіну важливу підтримку на тлі тиску з боку США з вимогою припинити війну”, – йдеться в заяві.

Сі Цзіньпін також заявив, що Росія й Китай повинні бути “справжніми сталевими друзями, загартованими у сотні випробувань”.

Крім того, Сі та Путін пообіцяли посилити координацію в усіх сферах, зокрема у військовій, і “рішуче протидіяти курсу Вашингтона на подвійне стримування” Китаю й Росії. Лідери також засвідчили намір особисто контролювати ключові напрями співпраці та добиватися зростання обсягів торгівлі й інвестицій до 2030 року.

Водночас голова КНР під час зустрічі з очільником Кремля також заявив, що сподівається побачити “справедливу, міцну та обов’язкову” мирну угоду що закінчення війни в Україні, “яка буде прийнята всіма зацікавленими сторонами” і досягнута під час діалогу, пише Bloomberg.

Хоча Сі Цзіньпін не уточнив, яка угода, на його думку, буде “справедливою”, цей коментар, ймовірно, перший, коли лідер КНР особисто виклав принципи угоди про припинення вогню, відзначає агентство.

Довідково

Сі Цзіньпін та Володимир Путін зустрічалися десятки разів і підписали “безмежне партнерство” у лютому 2022 року – менш ніж за три тижні до того, як очільник Кремля направив свої війська в Україну. Китай є найбільшим торговельним партнером Росії і надав Москві економічну підтримку, яка допомогла їй впоратися із західними санкціями.

Читайте також:
Китай постачає Росії порох і артилерію, – Зеленський

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна