Президент США Дональд Трамп підписав виконавчий указ, спрямований на скорочення фінансування двох найбільших суспільних мовників: Національного громадського радіо (NPR) та Служби суспільного мовлення (PBS).
Про це йдеться в указі на сайті Білого дому, повідомлення цитує “Суспільне”.
В документі зазначається, що мовники отримують гроші від Конгресу через Корпорацію суспільного мовлення (CPB), створену в 1967 році. Проте після впровадження різноманітними та інноваційними можливостями державне фінансування новинних медіа є не лише застарілим та непотрібним, але й руйнівним для видимості журналістської незалежності, йдеться в указі.
Трамп звинувачує мовники у тому, що вони не забезпечують неупереджену, точну та об’єктивну подачу новин, попри те, що їхня діяльність фінансується коштом платників податків.
Згідно з наказом, Рада директорів CPB має внести зміни до правил фінансування до 30 червня 2025 року. Трамп також вимагає перевірки NPR і PBS на дотримання антидискримінаційного законодавства.
Видання Axios пише, що указ з’явився на тлі ширших спроб Білого дому переслідувати традиційні медіакомпанії, які республіканці вважають упередженими проти них.
У понеділок CPB подав позов проти Трампа та кількох посадовців адміністрації за спробу звільнити трьох членів своєї Ради директорів.
NPR у лютому 2025 року виступило на захист своєї редакційної доброчесності після того, як конгресвумен-республіканка з Джорджії Марджорі Тейлор Грін закликала генеральних директорів обох мовників свідчити на слуханнях підкомітету DOGE щодо, як вона висловилася, “системної упередженості” в контенті радіо- та телекомпаній, які отримують федеральне фінансування.
Читайте також:
Українська редакція “Радіо Свобода” скорочує мовлення і відправляє в простій частину співробітників
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!