Програму базової загальновійськової підготовки (БЗВП) в Україні оновили.
Про ключові пункти вдосконалення системи базової підготовки громадян, призваних за мобілізацією у ЗСУ розповів заступник головнокомандувача Збройних сил України бригадний генерал Олег Апостол, повідомляє “Інтерфакс-України”.
Серед важливих акцентів у БЗВП — тренування психологічної стійкості. Як повідомив заступник головкома, вперше в Україні впроваджено “психологічну смугу” — аналог польських зразків, яка готує солдатів до дій у стресових умовах. Поки що “психологічна смуга” є в одному навчальному центрі, але це буде масштабуватися. Також впроваджуються навчальні та мотиваційні відео — вже створено 64 ролики, в яких демонструється досвід із передової.
Крім того, в усіх центрах вже ввели застосування VR-окулярів з повністю прописаним сценарієм.
Також вже створено систему зворотного звʼязку: курсанти проходять опитування, результати якого аналізуються, у разі потреби вносяться корективи до програми підготовки.
Як пояснили у ЗСУ, загалом було актуалізовано і покращено курс підготовки командирів відділень шляхом нарощування практичної складової. Акцент зроблено на роботі з БПЛА та РЕБ, додано вивчення процедур управління підрозділом (TLP) та процесу аналізу проведених дій (After Action Review); інтегровано технології в підготовку (робота з БПЛА, РЕБ, програмним забезпеченням “MilChat”). З 11 березня нові програми вже впроваджено.
Для оперативного впровадження бойового досвіду в програми навчання створено платформу.
У ЗСУ наголосили, що постійно нарощується підготовка інструкторів. З цією метою термін навчання збільшено до 2 місяців. Так, посилено практичну складову програми — з 58% (за старою програмою) до 92%. У межах підвищення кваліфікації інструкторів розгорнуто 23 курси в різних навчальних центрах.
У межах нарощування підготовки інструкторського складу створюється Єдиний центр підготовки інструкторів.
Водночас, як раніше повідомляли у Генштабі, у ЗСУ розроблено зміни до програми базової загальної військової підготовки (БЗВП), які зменшать навантаження на військовослужбовців, придатних до служби в частинах забезпечення, підрозділах охорони, територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, вищих військових навчальних закладах, навчальних центрах, установах, медичних підрозділах, а також підрозділах логістики, звʼязку та охорони.
Ця категорія військовослужбовців з 1 травня проходитиме БЗВП за оновленою програмою, яка передбачає: скорочення терміну підготовки до одного місяця (замість 45 діб); зниження рівня фізичних навантажень; формування окремих навчальних підрозділів (рот або взводів).
Ідеться саме про колишню категорію “обмежено придатних”, які відповідно до змін у законодавстві мають проходити службу виключно в тилових частинах — згідно з рішенням військово-лікарської комісії.
Читайте також:
“ПЖ” презентував аналітичне дослідження про БЗВП: чим воно цінне
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!