Команда аналітичного відділу Центру ініціатив “Повернись живим” провела дослідження “Як цивільна людина стає військовою? Проблематика базової загальновійськової підготовки в Збройних Силах України (станом на 2024 рік)”.
Про це повідомили на офіційному сайті організації (там же можна й завантажити дослідження).
Авторами дослідження є старший аналітик Центру ініціатив ПЖ Сергій Баглай, аналітик Сергій Москаленко та керівник аналітичного відділу Антон Муравейник.
“Важливість цього дослідження обумовлена тим, що від підготовки військовослужбовців залежать їхнє виживання, якість виконання бойових завдань, ефективність знищення противника та загальна результативність операцій”, – кажуть аналітики.
Автори збирали матеріали для дослідження протягом 2024 року. Вони описують:
Щоб забезпечити дослідженню всебічність, аналітики на умовах анонімності провели понад 50 глибинних інтервʼю серед курсантів, інструкторів, представників бойових бригад, військовослужбовців, що нещодавно проходили БЗВП і вже отримали бойовий досвід, а також фахівців у сфері освіти (військових і цивільних).
“Важливо, що автори не збирали жодної чутливої інформації. Частину глибинних інтервʼю провели у зоні бойових дій”, – наголошують у “Центрі ініціатив”.
Дослідники також використовували метод мобільної етнографії і так перебували з респондентами на звʼязку у месенджерах протягом усього курсу БЗВП. Це дозволило відстежувати шлях курсантів більш системно та занурено. А метод залученого спостереження передбачав перебування дослідників серед курсантів та інструкторів в одному з місць проведення БЗВП протягом певного часу. Комбінація цих методів дозволила побачити та описати проблематику максимально комплексно.
У заключній частині дослідження містяться рекомендації щодо покращення БЗВП.
Ключовою є теза, що підготовлені за актуальними вимогами інструктори та керівництво навчальних центрів є основним складником якісної системи підготовки.
Також вказано, що представники вертикалі підготовки можуть зменшити негативний вплив усіх матеріальних чи нематеріальних барʼєрів на навчання.
Читайте також:
У ЗСУ оновили програму БЗВП. Акцент – на психологічну стійкість
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!