Україна повернула ще п’ятьох українських дітей з тимчасово окупованих територій і Росії.
Про це в суботу, 29 березня, повідомив керівник Офісу президента Андрій Єрмак.
“Серед врятованих — 10-річний хлопчик, який тривалий час залишався в окупації разом із хворою бабусею. Коли почалась війна, його мати була в іншому місті. Вона кілька разів, ризикуючи всім, намагалася забрати сина самостійно, але безрезультатно. Тепер родина знову разом і в безпеці на території України”, – написав він у своєму Telegram.
Як повідомив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець, вік дітей — від 11 до 16 років. Їх повернули з тимчасово окупованих територій Криму, Донецької, Луганської, Запорізької областей.
“Серед повернутих — 12-річна дівчинка, батьки якої розлучені, а тато дитини перебуває у полоні країни-агресора. За три роки повномасштабного вторгнення дівчинка двічі змінила місце проживання, мала конфлікти з матір’ю. У неповнолітньої за останній рік значно погіршився стан як психічного, так і фізичного здоров’я. На щастя, ми допомогли бабусі оформити опіку над дівчинкою. Надалі дитині буде надана вся необхідна допомога”, – зазначив Дмитро Лубінець.
Також серед повернутих дітей хлопчик, який проживав з батьком, проте систематично піддавався жорсткому поводженню з його боку. Незважаючи на факти фізичного насильства щодо дитини, місцеві “соцслужби” не поспішали допомогти хлопчику.
“Мама намагалася самостійно вивезти хлопчика, але спроби були безуспішні. І лише завдяки зверненню до нашого офісу та залученості незмінного попередника Держави Катар матір та її син воззʼєдналися”, – зазначив Лубінець.
Андрій Єрмак зазначив, що це повернення стало можливим завдяки зусиллям в рамках ініціативі президента України Bring Kids Back UA, зокрема Офісу омбудсмена. Окремо він подякував Державі Катар за медіацію щодо повернення п’ятьох дітей.
Лубінець додав, що працівники Офісу омбудсмана в межах розгляду звернень про повернення цих дітей до України постійно комунікували із заявниками і допомагали їм в оформленні необхідних документів для повернення.
Читайте також:
З тимчасово окупованої Херсонщини повернули ще трьох дітей
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!