Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив 23 українських військовополонених, які служили в полку “Азов”, до ув’язнення в колонії суворого режиму. Зокрема, 12 осіб отримали реальні строки від 13 до 23 років, інші — заочно.
Про це 26 березня повідомило російське видання “Медіазона”, пише “Суспільне“.
Звинувачення проти полонених українців ґрунтувалися на тому, що всі вони в різний час служили в “Азові” й висловлювали “негативне ставлення до російськомовного населення”, а також дотримувалися “проукраїнських радикальних поглядів”, зазначило видання.
Зокрема, деякі бійці обороняли Маріуполь та комбінат “Азовсталь”, інші на момент російського вторгнення вже залишили службу і були затримані вдома або під час фільтрації, розповіли в “Медіазоні”.
Українців звинувачують за трьома статтями кримінального кодексу РФ (всіх за двома, а декого і за третьою):
Обвинувачення базується на тому, що рішенням верховного суду РФ “Азов” визнаний терористичною організацією 2 серпня 2022 року на вимогу генеральної прокуратури РФ.
До 22 років колонії суворого режиму засудили:
До 20 років ув’язнення засудили:
До 17 років позбавлення волі засуджений Олег Міжгородський. До 13 років колонії суворого режиму засуджений Олег Жарков.
19 та 23 роки позбавлення волі у колонії суворого режиму призначили Анатолію Грицику та Олексію Смикову.
Одинадцятьом фігурантам справи, які повернулися в Україну в рамках обміну полоненими, вироки винесли заочно. Зокрема, Давида Касаткіна та Дмитра Лабінського заочно засудили до 23 років колонії суворого режиму.
Дев’ять жінок, які працювали військовими кухарками, отримали заочні вироки у колонії загального режиму. Їхні строки варіюються від 13 до 14 років. Жінок обміняли у вересні 2024 року.
Прокурор вимагав різні строки ув’язнення для кожного, від 13 до 24 років, залежно від обвинувачення. Справа щодо загиблого в СІЗО Олександра Іщенка була закрита, тому вироку йому не винесли.
В суді обвинувачені неодноразово заявляли про фальсифікацію їхніх показів, допити без адвокатів, принизливе ставлення, відмову в медичній допомозі та катування, пише “Медіазона”.
“Я бачив мішки на головах, дроти на різних кінцівках тіла, поламані ребра, побиті нирки…жодної медичної допомоги…двічі за рік ми ходили в душ – виходили бруднішими, ніж зайшли, ще й побиті”, – сказав у своєму заключному слові Микита Тимонін.
Читайте також:
У Росії засудили до 20 років бійця ГУР МОУ Олександра Любаса, який потрапив у полон під час висадки в Криму у жовтні 2023-го
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!