Новим президентом Міжнародного олімпійського комітету (МОК) обрана Кірсті Ковентрі — 41-річна дворазова олімпійська чемпіонка з плавання та міністр спорту Зімбабве. Вона перша в історії жінка та представник Африки на посаді глави МОК.
Ковентрі набрала більшість голосів членів МОУ під час таємного голосування 20 березня.
Нова голова МОК вступить на посаду 24 червня 2025 року, замінивши німця Томаса Баха, який очолює МОК з 2013 року.
Окрім Ковентрі, яка перемогла, на посаду голови МОК претендували: керівник міжнародного велоспорту Давид Лапартьян, віце-президент МОК Хуан Антоніо Самаранч-молодший, президент міжнародної асоціації легкої атлетики (IAAF) Себастьян Коу, принц Йорданії Фейсал аль-Хусейн, президент міжнародної федерації гімнастики Морінарі Ватанабе, мультимільйонер Йохан Еліаш, який очолює міжнародну федерацію лижного спорту та сноуборду.
Наступний президент МОК має вирішити низку питань, щоб забезпечити подальший успіх Олімпійських ігор, організація яких — головне завдання МОК. Серед них – встановлення чітких правил змагань для спортсменів-трансгендерів. Це питання може потенційно викликати тертя з урядом США після того, як президент Дональд Трамп усунув спортсменів-трансгендерів від участі у змаганнях.
Новому президенту також доведеться вирішувати питання щодо продовження усунення Росії від участі в Олімпійських іграх.
Напередодні Олімпійських ігор-2024 у Парижі Кірсті Ковентрі підтримувала повернення російських та білоруських спортсменів у нейтральному статусі: “Очевидно, що зі мною консультувалися, і я розмовляла з багатьма різними спортсменами та членами організації, і те, як Томас Бах вирішив провести ці консультації, я думаю, що це має відбутися (повернення російських та білоруських атлетів до відбіркових змагань на ОІ-2024 – “Н”). Зрештою, наші олімпійські цінності полягають у тому, щоб бути відкритими і вітати всіх, тому я згодна, що це перший крок, і подивімося, що з цього вийде”, – заявляла Ковентрі 2023 року.
Читайте також:
МОК допустив росіян та білорусів на Олімпіаду-2024 у нейтральному статусі
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!