Криптовалюти стають все більш популярними, а разом із цим зростає потреба в їхньому регулюванні. В Україні з’явилися закони, які визначають, як працюють криптобіржі, хто їх контролює і які вимоги вони повинні виконувати. Ми разом з порталом про українські криптобіржі Crypto Summer вирішили розібратись, що потрібно знати тим, хто користується криптобіржами або планує займатися криптовалютним бізнесом.
У 2021 році Верховна Рада ухвалила закон «Про віртуальні активи». Він визначає, що криптовалюта – це не гроші, а цифровий актив, яким можна володіти, продавати та обмінювати. Але щоб працювати офіційно, криптобіржі повинні отримати спеціальну ліцензію.
Раніше за цей ринок відповідало Міністерство цифрової трансформації, але зараз основний контроль передали Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР). Крім того, Нацбанк і Держфінмоніторинг теж слідкують за фінансовими операціями.
Щоб офіційно працювати, біржа повинна отримати ліцензію в Україні. Для цього потрібно:
Криптобіржі повинні перевіряти своїх клієнтів, щоб уникати відмивання грошей. Це означає, що користувачі мають підтвердити свою особу, надавши паспорт або інший документ.
В Україні дохід від криптовалют оподатковується 18% податком на доходи фізичних осіб та 1,5% військовим збірок. Є розмови про запровадження окремого, більш зручного податкового режиму для криптобізнесу.
Хоча закон уже прийняли, ринок криптовалют в Україні ще не до кінця врегульований. Це створює певні ризики:
Попри труднощі Україна має всі шанси стати лідером у сфері криптовалют. Очікується:
В Україні криптобіржі вже мають певні правила роботи, але система ще розвивається. Якщо ви користуєтеся криптовалютами, варто стежити за новинами та працювати тільки з надійними платформами.
Матеріал публікується на правах реклами ℗
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!