автор: Марія Очеретяна
Український центр безпеки та співпраці
В умовах тотальної невизначеності на дипломатичній арені та складної ситуації на фронті лишається або лягати в “помиральну яму”, або максимально посилювати військо. Якщо обираємо другий варіант, найголовніше – поповнити Сили оборони вмотивованими, добре навченими людьми.
Мобілізацію переважно сприймають як основні двері у світ військової служби. Однак паралельно з цим процесом існує поки що менш відомий, але добровільний та ефективний рекрутинг.
Український центр безпеки і співпраці розповідає, що таке рекрутинг, як відбувається процес долучення до Сил оборони та на які вакансії можна податися.
Зовсім ні, рекрутинг до війська дуже нагадує звичайний найм на роботу в цивільну компанію. На відміну від мобілізації, це добровільний процес, який дозволяє кандидатам дізнатися, які вакансії є в Силах оборони, та податися на ту з них, яка найкраще підійде за умовами, досвідом та інтересами. Це можуть бути як бойові посади, так і вакансії перекладача, пресофіцера, бухгалтера або IT-фахівця. Сили оборони потребують талановитих людей у багатьох сферах.
Не роздають. Міністерство оборони створило Центри рекрутингу як щось на зразок центру зайнятості, тільки для армії.
Це цивільні установи, їхні бази даних зберігають на серверах Міністерства оборони, і Територіальні центри комплектування не мають до них доступу.
Рекрутери в цих центрах – не військовослужбовці. Вони консультують людину, яка хоче долучитися до Сил оборони, упродовж всього шляху:
Ні, 20% кандидатів, які хочуть долучитися до Сил оборони через Центри рекрутингу, – жінки.
Будь-яка людина від 18 до 60 років може звернутися до Центру рекрутингу, і їй допоможуть знайти бойову або небойову посаду, яка підійде найкраще.
Станом на лютий 2025 року Міністерство оборони створило 48 Центрів рекрутингу, до яких звернулося понад 41 тисяча українців, 8 553 із них вже розглядаються як кандидати до Сил оборони. Список та контакти можна перевірити тут.
Але це не єдина опція. Підрозділи також шукають поповнення самостійно, наприклад, через власні рекрутингові центри. Також до омріяної бригади можна звернутися онлайн. Наприклад, тут можна долучитися до легендарної 93-ї бригади “Холодний Яр”: там якраз шукають військових у батальйон безпілотних систем “Чорний ворон”.
А тут можна почитати про нові вакансії у Військово-морських силах.
Дивіться також:
“Чорний ворон” нашого часу. Нічний бойовий вихід із групою ударних дронів Black Raven 93 ОМБр під Кліщіївкою. ВІДЕО
Не набагато складніша, ніж найм на цивільну роботу. Потрібно звернутися до Центру рекрутингу або напряму до підрозділу, обрати вакансію та пройти співбесіду. Це дає можливість оцінити мотивацію кандидата, його готовність до служби та відповідність вимогам до конкретної вакансії. Якщо співбесіда пройшла успішно, кандидат отримує рекомендаційний лист від командира військової частини.
Рекрутер допоможе кандидату зібрати всі необхідні документи, після чого залишиться пройти військово-лікарську комісію.
Ні, підрозділи зацікавлені в тому, щоб максимально добре підготувати майбутніх бійців до служби та навчити їх усього необхідного. Тому після ВЛК кандидатів направляють на проходження базової загальновійськової підготовки (БЗВП) на базі навчального центру або військової частини, до якої вони рекрутуються. Після цього вони можуть проходити спеціальну підготовку залежно від обраної військової спеціальності.
Усіх рекрутів після ВЛК направляють на проходження базової загальновійськової підготовки. Фото: Генштаб ЗСУ
Так, якщо людина отримала повістку, з нею вона може прийти не до ТЦК, а до Центру рекрутингу. Там їй нададуть інформацію щодо подальших дій і можливостей служби. Це не стосується тих, хто вже пройшли ВЛК та готуються до розподілу у військову частину.
Читайте також:
Сім військових спеціальностей користуються найбільшим попитом у рекрутингових центрах, – МОУ
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!