Обігові монети України: час перевірити шухляди ℗

Дехто помилково вважає, що цінність для нумізмата становлять лише стародавні монети із золота та інших дорогоцінних металів. Проте навіть обігові монети України можна продати дуже вигідно, якщо вони відповідають певним критеріям. Кілька років тому дрібні монети були вилучені з обігу. Йдеться про 1, 2, 5, 10, 25 копійок. Таким чином, знайти їх стало складніше, що призвело до зростання ціни.

Особливі обігові монети

Звісно, тираж обігових монет дуже великий, тому знайти серед них дійсно цікаві екземпляри дуже складно. Передусім на вартість впливають:

  • рік виготовлення — вироби перших років незалежності коштують помітно дорожче;
  • місце карбування — в перші роки незалежності гроші карбувалися у Великобританії;
  • матеріали — сріблястий сплав замість золотавого;
  • особливості орнаменту.

Навіть брак може суттєво підвищувати вартість. Звісно, мають на увазі саме помилку під час карбування — наприклад, коли малюнок реверсу розташований під кутом порівняно з аверсом. Інший цікавий варіант — монети з двома аверсами. Вірогідність виготовлення, а тим більше потрапляння таких грошей в обіг надзвичайно низька.

Рідкісні обігові монети України

В обігу могли з’явитися й вироби іншого номіналу. Наприклад, у мережі зустрічаються фотографії 15 копійок, проте ніхто з нумізматів не бачив цієї монети, бо невідомо, чи була вона випущена.

Гроші виготовлялися не тільки після здобуття Україною незалежності. Наприклад, у роки фашистської окупації карбувалися паперові банкноти. На початку минулого століття на заході Україні виробляли гелери Згода та Дністрова кухня різного номіналу. Попри відсутність у складі дорогоцінних металів, коштують вони доволі дорого (від 7 до 20 тисяч гривень).

Знайти зазначені вище монети завжди можна в каталозі інтернет-магазину “Монітекс”. Кожен екземпляр проходить ретельну перевірку експертами, тому в оригінальному походженні виробів можна не сумніватися. Власники антикваріату отримають за нього хороші гроші — достатньо лише замовити безплатну перевірку та надіслати фото.

Матеріал публікується на правах реклами ℗


〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна