Рахманін про скандал в Міністерстві оборони: “Ми дали більше грошей, а закупили менше боєприпасів”

На кінець 2024 року більшість контрактів, укладених Агенцією оборонних закупівель Міністерства оборони України, виявилися простроченими.

Народний депутат (фракція “Голос), член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Сергій Рахманін в опублікованому 8 лютого інтерв’ю для “Українського свідка”, ситуацію, яка склалася із закупівлею озброєння, описав так:

“Прийшло 11% від контракту. 4% від контракту. Навіть не половина. Виходить, що ми дали більше грошей, а закупили менше боєприпасів“.

Аналізуючи ситуацію, пов’язану з роботою АОЗ, Рахманін висловив припущення, що Агенція дбала більше про свою репутацію, ніж про ефективність закупівель.

“Кінцева мета агенції – щоб снаряди були на фронті, а не щоб про тебе гарно написали антикорупціонери або дала премію якась громадська організація. Твоя ефективність вимірюється тим, скільки боєприпасів ти поставила”, – каже нардеп.

“З моєї точки зору було помилково призначати на пост міністра оборони і на пост керівника закупівельної організації людей, які взагалі, жодним чином, не були дотичні ні до сектору безпеки та оборони, ні до сектору оборонних закупівель. Має бути людина, яка має, по-перше, великий управлінський досвід, управління великими організаціями. Але в першу чергу – вона має розумітися хоча б в базових речах, не витрачати час на вивчення книжки, що, безумовно, гальмує процес”, – заявив Рахманін.

Нардеп також поділився тим, як проходили зустрічі Комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвідки за участі Марини Безрукової.

На першому засіданні Безрукова сказала: “Я професійний закупівельник і мені байдуже, що закуповувати – електроенергію, зерно чи снаряди”. Ми тоді трошки напряглись, бо знали, що це складний ринок. Ми обережно спитали: “Ви впевнені?”

Безрукова по питаннях контрактів по виробництву снарядів на комітет приходила двічі. Атмосфера була не проста. Питання були непрості. Я практично не чув від неї аргументації… Уявіть непросте обговорення. Питання, аргументи. І десь через години півтори голова комітету не витримав і сказав: «Марина Володимирівна, може ви нарешті щось скажете?» Вона нічого не говорила. Якісь речі я вже потім узнавав із її інтерв’ю. А на засіданнях комітету вона обмежувалася невиразними фразами”, – розповів Рахманін, також додавши, що на одному з секретних засідань, коли всі присутні мають здавати гаджети, у Безрукової побачили навушник з мікрофоном.

Читайте також:
Жумаділов заявляє, що за січень АОЗ “не законтрактувала нічого” по потребі 2025 року. Згодом спростували. ДОПОВНЕНО

Контекст

24 січня міністр оборони Рустем Умєров заявив, що МОУ не буде продовжувати контракт із директоркою Агенції оборонних закупівель (АОЗ) Мариною Безруковою. Водночас наглядова рада АОЗ напередодні продовжила з нею контракт ще на рік.

Крім того, Умєров усунув двох членів наглядової ради від держави – Юрія Джигира і Тараса Чмута.

Член НР АОЗ Юрій Джигир відмовився коментувати це рішення та заявив, що держава “має право його відкликати”.

Директор фонду допомоги армії “Повернись живим” Тарас Чмут відклав комунікацію з цього приводу.

Агенцію оборонних закупівель уже погодився очолити Арсен Жумаділов – очільник Державного оператора тилу і компаньйон брата Умєрова.

Антикорупційні активісти різко засудили такі дії Рустема Умєрова.

“…Схоже, бажання ділити вручну потік 300 млрд грн на рік затуманило мізки. І він (міністр оборони – “Н”) тупо вирішив призначити замість Безрукової зрозумілого йому менеджера з фірми брата міністра… Масштаби трешака ми ще тільки будемо осягати. Міністр заради кількох копійок маржі через власноруч обрані прокладки гасить нам мільярднодоларовий потік грошей від донорів нашої демократії”, – писав зокрема Юрій Ніколов.

31 січня МОУ ще раз звільнило Безрукову і призначила в.о. Жумаділова.

Читайте також:
Директорка Агенції оборонних закупівель Безрукова вважає себе чинною главою відомства, попри заяву МОУ 

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна