Землю київського ботсаду імені Гришка передали під житлову забудову попри заборону: Кличко заявив, що вимагає від уряду втрутитися в ситуацію

Землю Національного ботанічного саду імені М. М. Гришка в Києві попри заборону передали під житлову забудову.

Про це повідомила Державна аудиторська служба України.

“Під час аудиту виконання бюджетних програм Національною академією наук України та її установами Держаудитслужба знайшла порушення у фінансовій діяльності Національного ботанічного саду ім. М. М.Гришка. Всупереч прямій законодавчій забороні земельна ділянка Національного ботанічного саду по вул. Садово-Ботанічній (кол. Тимірязівській), 1 у Києві стала предметом інвестиційної угоди. За нею передбачено зведення житлових та нежитлових будівель, частку в яких мав отримати ботсад”, – йдеться в повідомленні.

Шість років забудовник не міг реалізувати угоду саме через особливий режим охорони території Національного ботанічного саду. Водночас за цей час установа отримала від інвестора готівку, послуги та інші товари (зокрема цибулини тюльпанів та ґрунт) на 2,6 млн грн.

Як зазначають у ДАСУ, Національний ботанічний сад ім. М. М. Гришка входить до природно-заповідного фонду України, є об’єктом комплексної охорони і належить до земель природного та історико-культурного призначення, які охороняються як національне надбання держави.

Законом «Про природно-заповідний фонд України» (ст.16) забороняється будь-яка господарська та інша діяльність, що суперечить цільовому призначенню заповідника, зокрема будівництво споруд, не пов’язаних з його функціонуванням.

Міський голова Києва Віталій Кличко заявив, що міська влада вимагає від уряду втрутитися в ситуацію, щоб унеможливити забудову ботсаду та зробити все, щоб впорядкувати його територію.

За його словами, раніше Київ звертався до Національної академії наук, якій належить ботсад, передати його в управління міста, оскільки така територія в історичному центрі столиці перебуває в неналежному стані.

“Місто хотіло впорядкувати її. Втім, НАН відмовився від пропозиції й згодом передав ділянку землі на території ботанічного саду імені Гришка приватному забудовнику. Незважаючи на те, що будівництво в природно-заповідному фонді заборонене законом. Київ, який за останніх десять років створив кілька сотень нових зелених зон – парків та скверів, та оновив багато старих, готовий взяти в управління територію ботсаду, відремонтувати і відновити перлину столиці”, – додав Кличко.

Читайте також:
Попри статус пам’ятки архітектури: суддя, що дозволив будівництво на Боржаві, визнав законним знесення садиби Зеленських у центрі Києва

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна