Верховна Рада в другому читанні та в цілому внесла зміни в законопроєкт №12076 “Про військовий обов’язок і службу”, де уточнюються правила військового обліку призовників та проходження базової військової підготовки.
Про це повідомили народні депутати Ярослав Железняк (фракція “Голос”) та Олексій Гончаренко (фракція “Європейська солідарність”).
“За” законодавчу ініціативу проголосували 298 народних обранців.
Зміни у законодавстві стосуються, зокрема, військового обліку жінок та 17-річних юнаків.
Відтепер жінки-доброволиці, придатні до служби за віком і станом здоров’я, перед базовою підготовкою можуть стати на військовий облік призовників за власним бажанням, написавши заяву.
Цей документ також дозволяє хлопцям, яким виповнюється 18 років за кордоном, стати на облік, не приїжджаючи до України через застосунок “Резерв+”. Там має згенеруватися військово-обліковий документ.
Заступник міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко прокоментувала цю зміну: “Для мене це чудовий приклад об’єднання влади й опозиції навколо спільної мети – створення зручних та ефективних державних сервісів для українців. Навіть у таких складних сферах, як оборона, можна знайти рішення, які відповідають викликам часу.
Ще 8 місяців тому у “Резерв+” мало хто вірив. А сьогодні це майже 4 мільйони користувачів і приклад успішної реалізації цифрового державного сервісу. Проєкт отримав захист і підтримку з трибуни Верховної Ради, що підкреслює його важливість для суспільства.
Україна рухається вперед, впроваджуючи інноваційні технології, які працюють на користь кожного громадянина. Це крок у майбутнє, де держава стає ближчою, зручнішою та ефективнішою”.
Документом передбачено, що кожен рік з 1 січня до 31 липня громадяни України чоловічої статті, яким у рік взяття на військовий облік виповнюється 17 років, беруться на облік призовників.
Згідно з чинним законодавством, взяття на військовий облік 17-річних юнаків передбачено щороку протягом січня–березня.
Водночас регламентується, що призовники можуть стати на облік через застосунок “Резерв+” або шляхом особистого прибуття до ТЦК та СП з поданням необхідних документів.
Зазначається, що 17-річні громадяни, які не стали на військовий облік призовників у необхідний період, беруться на військовий облік призовників тільки після особистого прибуття до ТЦК.
У період дії воєнного стану за рішенням керівника вищого військового навчального закладу або керівника закладу вищої освіти, що мають військові навчальні підрозділи, строк проведення військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу може бути скорочений наполовину.
Читайте також:
У Генштабі розповіли, скільки коштує підготовка одного солдата з новими термінами БЗВП
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!